На сучасному етапі розвитку сільського господарства важко уявити його без використання «ідеальних помічників» - засобів захисту рослин, особливо хімічних. Чому? Насправді все просто: агрохімія надзвичайно ефективна, універсальна, зручна у використанні та непримхлива при зберіганні та транспортуванні. До того ж, дозволяє аграріям суттєво економити. Так, наприклад, якщо порівняти вартість гербіцидів, якими потрібно обробити поле, і вартість щоденної праці людей, які за допомогою пристроїв механічним способом знищують рослинність, то стане зрозуміло, що застосувати гербіциди в декілька разів дешевше.

Засоби захисту рослин: різновиди

За століття активної сільськогосподарської діяльності будо винайдено багато різноманітних засобів, які полегшують вирощування культур та сприяють збільшенню урожайності. Проте, останніми роками на передній план вийшли пестициди – хімічні препарати, створені для підтримки та захисту сільгоспкультур. Серед пестицидів виділяють наступні різновиди:

  • гербіциди – знищують бур'яни;
  • інсектициди – контролюють шкідливих комах та їхніх личинок;
  • фунгіциди – призначені для профілактики та лікування грибкових захворювань рослин;
  • акарициди – вбивають кліщів;
  • десиканти – сприяють обезводненню тканин культур.

Звичайно, окрім вищеназваних, існують і інші пестициди – просто ми назвали найбільш розповсюджені хімічні засоби захисту рослин.

Десиканти: значення

Про десиканти відомо небагато широкому загалу. Так, наприклад, якщо про гербіциди чули всі, хто хоч трохи цікавиться аграрною наукою, то про цей вид засобів знають мало. В чому важливість десикантів? Вони допомагають аграріям прискорити збирання урожаю, а це необхідно при певних умовах – якщо заплановані інші господарські справи або наближаються погодні умови, що мало сприяють успішному початку жнив тощо. Крім того, десиканти поліпшують якість продукції та діють таким чином, щоб зерно або насіння краще зберігалось у довгий зимовий період. Висушуючи рослини, дані хімічні препарати позитивно впливають на смакові властивості плодів, овочів та фруктів. Тобто, переваг використання десикантів достатньо багато. Саме тому вітчизняні аграрії все частіше звертають свою увагу на цей вид пестицидів.

До речі, на українському агрохімічному ринку група десикантів представлена торговою маркою «Грінфорт» від відомої вітчизняної компанії «Украгроком». Ці препарати є високоякісними, ефективними і, що важливо, доступними.