герметизация стыков срубаБудь-який будівельний матеріал має свої характерні слабкі сторони, в тому числі і деревина. Будучи незамінною складовою будь-якої області внутрішніх і зовнішніх робіт, вона активно схильна до деформації. Якщо ігнорувати цей факт, та не вживати відповідних профілактичних і ремонтних заходів - експлуатаційний термін дерев'яних конструкцій значно скоротиться. Насправді ж усунення подібних дефектів не є складною процедурою, якщо вчасно і грамотно купити герметик для дерева.

Визначення і характеристики

Герметик являє собою комплексний полімерний склад в'язкої або пастоподібної консистенції. Їх ключовим призначенням є заповнення отворів, тріщин і пустот. Кожний засіб характеризується певним ступенем:

  • опірність до деформації;
  • міцність;
  • адгезія;
  • усадка;
  • еластичність;
  • експлуатаційна витримка.

Види герметиків для дерева

Щоб об'єктивно визначити, який герметик краще для дерева, слід вивчити їх види, індивідуальні властивості і область застосування.Герметики діляться на 2 види - для фіксації деревини при незначній деформації (паркетні роботи, установка плінтусів) і шовний, призначений для заповнення проміжків в умовах підвищеної деформації. Виходячи з компонентної основи, існують такі типи герметиків:

  1. Акрилові герметики застосовуються лише для внутрішніх робіт і діляться на водостійкі і неводостійкі. Такі засоби використовують для закладення швів, тріщин і стиків, при монтажі дверних і віконних блоків, для дрібного ремонту меблів і дерев'яних елементів. Вони володіють чудовою герметичністю, екологічно безпечні, успішно покриваються лакофарбовими матеріалами під колір дерева. Мінусом є досить низька стійкість до процесів деформації.
  2. Поліуретанові герметики мають найбільш високий ступінь адгезії і застосовуються для швидкого усунення серйозних деформаційних проблем. Склад абсолютно стійкий до впливу хімічних речовин і атмосферних явищ. Легко покриваються будь-яким видом ЛФМ. Недоліком є ​​значний вміст їдких речовин, шкідливих для людини, що виключає використання при внутрішніх роботах.
  3. Силіконові герметики. Для робіт з деревиною використовуються кислотні герметики, до складу яких входить каучук, який забезпечує високу адгезію з дерев'яними поверхнями. Ефективні при внутрішніх і зовнішніх роботах. Доступні в широкій колірній гамі. Екологічно нешкідливі. Єдиним мінусом вважається неможливість подальшого нанесення лакофарбових матеріалів на оброблені шви.
  4. Акрил-силіконові герметики увібрали в себе всі кращі якості. З однаковою ефективністю використовуються при проведенні зовнішніх і внутрішніх робіт. Характеризуються гнучкістю і еластичністю з'єднання з достатньою щільністю. Стійкі до деформації і легко фарбуються.

Рекомендації по вибору і покупці

Першочерговим є вибір герметику для дерева виходячи з призначення і необхідного ступеня герметизації. При заповненні швів дерев'яних зрубів рекомендується використання герметика з найбільшою еластичністю і опірністю високих навантажень. Для будівель з клеєного бруса, вистачає застосування звичайних герметиків, зважаючи на малу усадку і деформацію.

Купуючи герметик, необхідно переконатися в оригінальності товару, цілісності упаковки, адекватному термін придатності. Найбільш раціональним вбуде придбання герметику в спеціалізованих магазинах, де є можливість отримати повноцінну консультацію фахівця.