Можна сказати, що традиціцним для установки сонячних колекторів є південний фасад даху будівлі. Тут встановлюють більшість колекторів. На нашу думку, з багатьох причин це не найкраще місце.  Будівництво геліосистем Solarbud.Energy на південній стіні набагато ефективніше.

Практичні міркування

Встановлюючи сонячні колектори на південному фасаді будівлі, ми маємо набагато кращий доступ до них, ніж коли вони встановлені на даху. Це полегшує, хоча би таку прозаїчну діяльність, як щорічне очищення сонячних батарей. Хоча багато виробників гарантують, що колектори очищають себе, проте практика показує, що самоочищення досить обмежене, а використання колекторів протягом року спричиняє на них нагромадження шару пилу, що обмежує доступ світла - знижує ефективність роботи колекторів.

Другий важливий аспект - сніг, при встановленні сонячних колекторів на фасаді під кутом 90 градусів проблема утримання снігу повністю зникає у випадку встановлення на даху, утримання снігу завжди буде обмежувати енергетичні врожаї взимку (танення снігу на колекторі вимагає витрат енергії).

Третій аргумент на користь настінного монтажу - відстань між полем сонячного колектора і резервуаром. Зазвичай сонячний бак знаходиться в котельні, що на першому поверсі. Встановлюючи колектори на стіну, ми зменшуємо довжину труб, що означає менші втрати теплопередачі.

Сонячні колектори на стіні мають вищий сонячний захист

Сонячне покриття - це відсоток енергії, який забезпечуватимуть сонячні колектори стосовно наших потреб в енергії. Ступінь сонячного покриття випливає з трьох факторів:

  • інсоляціїна поверхні колектора,
  • кількості сонячних колекторів,
  • розміру резервуара.

Сонячні колектори, їх кількість та інсоляція дуже тісно пов'язані. Передбачається, що потреба в теплі для обігріву гарячої води є постійною, однак інсоляція, тобто кількість енергії, яка досягає землі, значно змінюється від місяця до місяця. Багато дизайнерів та монтажників збільшують кількість колекторів для збільшення сонячного покриття. На нашу думку, це абсолютно неправильний підхід. Збільшуючи кількість колекторів над можливістю отримання енергії, яку вони виробляють за місяць з найбільшою інсоляцією, ефективність установки знижується за рахунок невикористаної енергії, виробленої сонячними батареями. Крім того, перегрів установки призводить до прискореного старіння сонячної рідини, гелеутворення гліколю та пошкодження циркуляційного насоса.

Вибір кількості колекторів

Кількість сонячних колекторів слід вибирати виходячи з ресурсів сонячної енергії, що досягають колектора в місяць з найбільшим сонячним світлом, як правило, у червні.

Розміщення колекторів під кутом 90 градусів дозволяє безпечно встановити більшу кількість колекторів. Під іншими кутами, при передбачуваному попиті на гарячу воду, установка не могла складатися з більш ніж 2 колекторів.