Любителям кави складно уявити свій ранок без цього напою. Він тонізує, піднімає настрій, допомагає налаштуватися на довгий та плідний день. Насолоджуватися кавою бажано в спокійній обстановці. До того ж потрібно виділити час на її приготування.

Від чого залежить смак кави?

Кращий початок дня забезпечить натуральна свіжообсмажена кава. Бажано купувати її в зернах. Найбільш концентрованим ароматом можна насолоджуватися в перші хвилини після помелу. Якщо збираєтеся готувати каву у френч-пресі, він повинен вийде великим. Дрібний помел підійде для кавоварки. Звикли готувати напій в турці? В цьому випадку потрібен наддрібний помел.

У вас немає кавомолки або вона зламалася? На такий випадок зручно мати під рукою готовий порошок. У продажу можна знайти каву будь-якого помелу. А ось розчинний продукт краще залишити на випадок поїздок / походів. Він поступається зерновому та меленому по аромату і смаковим якостям, зате дуже швидко і легко готується.

Звертайте увагу на сорт кави. Кращий варіант – 100% арабіка. Ось тільки коштує він недешево. Робуста відноситься до бюджетної категорії, багатьох відштовхує її терпкість. Також вдасться знайти суміші двох сортів. Таким чином виробники досягають зниження ціни, не сильно жертвуючи смаковими якостями.

Кава може мати різний присмак:

  • фруктовий;
  • винний;
  • випічки;
  • квітковий.

Це залежить від країни її зростання. Якщо ви п'єте каву без добавок, обов'язково звертайте увагу, завезені зерна з Бразилії, Коста-Ріки, Індонезії або будь-якої іншої країни.

Насиченість напою залежить від ступеня обсмаження. М'який смак забезпечують скандинавська і новоанглійських обробка. Кава виходить солодкуватою, з кислинкою. У зернах американської обсмаження з'являється гірчинка. Сильніше вона замітка в віденській, італійській каві. А ось кислинка з них майже пропадає. Самий насичений смак дає іспанське обсмажування.

Має значення виробник. Важливо, щоб обсмажування зерен, помел були виконані з дотриманням технології. Добрі відгуки від кавоманів отримує продукція «Амбасадор». Замовити її вигідно можна в інтернет-магазині Амбасадор – вам не доведеться переплачувати супермаркетам за посередництво.

Багато в чому смак кави залежить від рецепта приготування. Еспрессо привертає насиченим смаком. У амеркано він м'якший – напій розбавляється водою в пропорції 1 до 1. Найлегшим напоєм вважається латте. У капучино кавовий смак більш явний, хоча сам по собі напій досить ніжний.