Оформити віконні прорізи можна різними способами. Необов'язково замовляти сюди портьєри з тюлью - такий варіант декору вже морально застарів. Набагато більш сучасною виглядають жалюзі. Підібрати їх вдасться за посиланням - компанія "Норма-С" порадує різноманітністю виробів, широким діапазоном цін. Доставлять замовлення в будь-яке місто України.

Види жалюзі

За виконанням конструкції розділяють на:

  • Горизонтальні. Класичний варіант жалюзі. Невеликі ламелі складаються щільне полотно, перешкоджаючи потраплянню світла в приміщення. Ними також забезпечується приватність жителям.
  • Вертикальні. Виглядають такі конструкції набагато оригінальніше горизонтальних. Це основна причина їх популярності. Треба відзначити експлуатаційні якості виробів. Конструкції пропускають більше повітря і світла, на їх ламелях накопичується менше пилу.

Вибір робиться з урахуванням особистих переваг. Обидва типи жалюзі вдало вписуються як в житлові, так і в офісні інтер'єри.

Критерії вибору

Особливості виконання – не єдиний параметр порівняння. Жалюзі треба перевірити по ряду характеристик:

  • Матеріал виробництва. Крім пластикових доступні дерев'яні, тканинні, металеві екземпляри.
  • Габарити. Підбираються жалюзі після індивідуального виміру. Горизонтальні конструкції заказують в точності за розмірами віконного отвору. Вертикальні можуть опускатися до самої підлоги. У цьому плані у них багато спільного з класичними шторами.
  • Умови експлуатації. Треба дізнатися, які температури критичні для виробів уточнити, чого бояться ламелі. Наприклад, деякі тканинні вироби можуть вигоріти на сонці. Ламелі з дерева можуть втратити привабливий вигляд внаслідок контакту з рідинами. Також їх може зіпсувати агресивна побутова хімія.

Треба звертати увагу на розміри ламелей, їх особливості. Тканинні часто обробляються антистатичними і пиловідштовхуючими просоченнями.

Колір жалюзі вибирається з урахуванням інтер'єру. Білі конструкції вважаються універсальними. Особливо добре вони вписуються в сучасні напрямки на зразок мінімалізму, модерну, хай-теку. Для кантрі, контемпорарі, шале можна замовити світло-коричневі жалюзі, які нагадують віконниці. У провансі будуть доречні рожеві, лавандові і оливкові штори – краще вибрати тканинні варіанти. Баухауз, ар-нуво, готика дозволяють використовувати жалюзі темних кольорів.