Жодна компанія, що займається комерційною діяльністю, не може обійтися без регулярних налогових виплат. Тому дуже важливо слідити за змінами у законодавстві, та вчасно реагувати на нові умови відрахувань. Наприклад, власники фірм мають дізнатися про податок на додану вартість 2016 та нові умови виплат. Пропонуємо розглянути зміни в законодавстві і визначити, що ж саме чекає всіх платників у новому році.

Почнемо з того, що дамо визначення цього терміну.

Податок на прибуток відноситься до прямих відрахувань. Він сплачується з доходів, які власнику приносить його бізнес. Зрозуміло, що це досить туманне визначення. Якщо ви бажаєте конкретніше розібратися із тим, що вважати доходом, то для цього в законі є окрема стаття. З 2010 року текст її змінам і редакціям не підлягав.

Розділом 3 Податкового кодексу статей 133 передбачено, хто є платниками. До цієї категорії належать підприємці, які ведуть свою діяльність не тільки на території нашої країни, але і за її межами. Від сборів звільнюються лише ті організації, що набули статусу не комерційних об’єднань.

Яка ставка і цьому році? Зараз вона складає 18%, хоча раніше планувалося її зниження до 17%, але зв'язку з ситуацією в країні поки що залишили ставку, яка діяла в 2014 році.

Що ж стосується нововведень, так було скасовано деякі пільги, зокрема якщо раніше від оподаткування прибутку звільнялися суб'єкти підприємницької діяльності у сфері готельного бізнесу і ті, хто виробляє електрику з джерел енергії, що поновлюються, то в 2016 році вони вже не мають права на послаблення. Вони мають вносити податок на прибуток підприємства в повному обсязі.

Також у 2016 році не буде діяти пільгове оподаткування щодо цінних паперів і дериватив. Нагадуємо, що раніше вони підлягали оподаткуванню за ставкою податку на прибуток 10%.

Також нововведення передбачають і ряд інших змін. Наприклад тепер підставою для розрахунку налогів є визнані бухгалтерського обліку. Вони розраховуються шляхом коригування фінансового результату підприємства до оподаткування на тій різниці, що платники податку, дохід яких становить не більше ніж двадцять мільйонів гривень на рік, будуть визначати. Таких платників податків у нас в країні близько п'яти відсотків.

Пояснюємо, що у новому році дев'яносто п'ять відсотків платників зможуть розрахувати податок на прибуток за даними, які вказані у фінансовій звітності і не буде необхідності визначати відмінності. Про це йдеться в законі №1621-7.

Слідкуйте за останніми нововведеннями, які стосуються данної сфери і у вас не буде ніяких проблем.