Не менш важливим є вживання лізину в реабілітаційний період після складних операцій, переломів, аварій, бо колаген, що синтезується з його допомогою, прискорює процес відновлення організму, підтримує функціонування окремих органів і систем.

Що таке лізин

Лізин ‒ незамінна амінокислота, яка не синтезується в організмі людини, але може надходити з їжею. Вона бере активну участь в синтезі такого важливого білка як колаген, який є в буквальному сенсі будівельним матеріалом для сухожиль, судин, суглобів і шкіри. Саме він гарантує пружність шкіри і здоров'я суглобів. Якщо лізин не надходить ззовні в достатній кількості разом з їжею, оптимально приймати його в якості біологічно активної добавки. Такий підхід дозволить зберегти баланс лізину в організмі для достатньої побудови колагенових зв'язків.

Оновлення організму на клітинному рівні

Застосування препаратів з колагеном не дасть такого результату, як L-лізин https://dobavki.ua/ua/l-lizin/ у чистому вигляді. Він запускає синтез природного колагену самим організмом. Крім того, має наступну дію:

  • підтримує функціонування ендокринної системи, вирівнює гормональні збої, незалежно від статі;
  • сприяє зниженню ваги, зменшенню обсягу жирового прошарку, тому дуже популярний для використання під час дієтичної програми та схуднення;
  • зміцнює і стимулює розвиток м'язової маси, прискорює зростання м’язів;
  • підтримує імунітет, попереджає захворюваність на сезонні простуди та грип;
  • має заспокійливу дію, але не викликає сонливості;
  • стимулює пам'ять і розумову діяльність, покращує увагу;
  • зміцнює волосся і нігті, омолоджує організм на клітинному рівні.

Препарати з вмістом лізину можуть бути корисними при синдромі хронічної втоми, розладах травлення, низькій стресостійкості, неврозах. Він використовується для усунення порушень обмінних процесів як профілактичний засіб проти захворювань серцево-судинної системи та попередження атеросклеротичних утворень. Препарат показаний при недостатньому синтезі гормонів залозами внутрішньої секреції, активних заняттях спортом або підготовці до змагань, діабеті, герпесі.

Лізин випускають у різних лікарських формах ‒ капсулах, таблетках, порошках. Таблетки можуть бути покриті оболонкою. Дозування становить від 100 до 1000 мг.

Застереження

Лізин не рекомендується приймати вагітним жінкам, матерям, що годують, а також людям зі схильністю до алергічних реакцій на медикаменти та індивідуальною непереносимістю. Також не слід використовувати лізин дітям у віці до 12 років. Якщо не перевищувати допустиму дозу прийому, побічні ефекти не спостерігаються, в іншому випадку можлива поява діареї, кольок, здуття. Зберігати препарат необхідно в недоступному для дітей місці, переважно сухому, темному і прохолодному.

Може бути цікаво: