Металеві конструкції (металоконструкції) - це будівельний матеріал, що дозволяє в короткий період часу зводити якісні будівлі будь-якого призначення. Зазвичай, металоконструкції використовуються як несучі елементи. У деяких будівлях і спорудах і як не несуть елементи і перекриття міжповерхові.

Фактична межа вогнестійкості металоконструкцій при так званому стандартному пожежі в залежності від товщини елементів металоконструкцій і величини діючих напружень дорівнює 6-15 хвилинам. За нормативами, при застосуванні металоконструкцій в якості несучих елементів в будівлях і спорудах I ступеня вогнестійкості, вони повинні втратити несучу здатність не раніше ніж через 120 хвилин. Таким чином, очевидна необхідність підвищення їх вогнестійкості до нормованого часу.

Підвищення вогнестійкості металевих конструкцій спеціалістами компанії УкрТехноБез досягається за рахунок вогнезахисту металу, який блокує тепловий потік від вогню до поверхні металоконструкції, що оберігає її від швидкого прогрівання і дозволяє зберегти несучу здатність протягом заданого часу, докладніше на сайті https://ukrtechnobez.com.ua/vognezahyst/vognezahyst-metalokonstrukczij/.

Спосіб нанесення вогнезахисту повинен відповідати способу, описаного в протоколі випробувань на вогнестійкість і в проекті вогнезахисту компанії УкрТехноБез. Вогнезахист металоконструкцій шляхом нанесення бетону по армуючій сталевій сітці, штукатурення або облицювання негорючими листовими матеріалами значно ускладнює конструкції і є дуже трудомісткою, що робить її в ряді випадків неприйнятною.

Наявність теплоізолюючих екранів дозволяє конструкціям при пожежі уповільнити прогрівання металу і зберегти свої функції протягом певного часу, тобто до настання критичної температури, при якій починається втрата несучої здатності. Однак цей спосіб вогнезахисту, в основному з естетичних міркувань, прийнятний тільки для об'єктів промислового і складського призначення. Більшого поширення мають методи з використанням вогнезахисних складів, незначно утяжеляющих конструкції. Найбільш технологічним є нанесення на поверхню об'єкта тонкошарових спучуються вогнезахисних фарб і вогнезахисних обмазок.

Недолік металу висока теплопровідність і чутливість до вогню і високих температур. Ставлячись до негорючих матеріалів, металоконструкції не можуть протягом тривалого часу витримувати вплив високих температур, що виникають всередині будівлі під час пожежі. Міцність м'якої маловуглецевої стали при температурі до 250 ° С збільшується, потім цю межу поступово знижується, і при 400 ° С міцність стали знову приймає своє первісне значення.