Аналіз ефективності сайту або веб-аналітика є однією з важливих галузей Інтернет-маркетингу, що дозволяє покращити зручність та функціональність веб-сайту, а також обсяг пропозиції на основі даних поведінки користувачів. До сих пір мало хто з інтернет-підприємців усвідомлює потенціал аналізу статистики веб-сайтів, не знаходячи бюджету на таку діяльність. Однак варто розглянути можливість інвестування у співпрацю з досвідченим аналітиком з наступних причин, щоб не відставати від конкуренції.

Поліпшення коефіцієнта конверсії = збільшення доходу

Однією з цілей веб-аналітики є поліпшення коефіцієнта конверсії, що проявляється, наприклад, у збільшенні покупок, завантаженні електронної книги, підписці на розсилку, надсиланні контактної форми. Переглядаючи спосіб користувальницької навігації на веб-сайті, ви можете виявити проблемні області, покращити їх і тим самим спонукати клієнтів до взаємодії. Це, в свою чергу, дозволяє збільшити доходи. Досвідчені аналітики, розглядаючи окремі показники, знають, як оптимізувати веб-сайт, щоб Інтернет-підприємець покращив ефективність свого бізнесу.

Знати про профіль клієнта

Іноді вам здається, що ви знаєте своїх клієнтів, що їх цікавить і чим вони керуються, приймаючи рішення про покупку. Ви часто не помічаєте реальних потреб та очікувань споживачів. Ось чому варто поглянути на дані, які відображатимуть, наприклад, демографічні характеристики користувачів Інтернету або пристроїв, що використовуються для перегляду веб-сайту. Така інформація дозволяє налаштувати функціональність веб-сайту, вдосконалити пропозицію або спосіб її спілкування.

Конкуренція інвестує у веб-аналітику

Якщо ви хочете розвиватися, то не повинні спостерігати за тим, що роблять конкуренти, слідувати передовій практиці та шукати інноваційні рішення. А це означає інвестування у веб-аналітику MixDigital.

Оцінка результативності проведених заходів

Багато підприємців часто замислюються над тим, як оцінити ефективність позиціонування, маркетингової діяльності або соціальних мереж. Тут знадобляться аналітичні інструменти, які вказуватимуть на:

  • збільшення або зменшення відвідуваності веб-сайтів,
  • кількість нових користувачів,
  • час перебування на веб-сайті.

Аналіз таких показників дозволяє оцінити ефективність інтернет-просування, а також прийняти рішення про перерахування коштів з бюджету на інші, більш вигідні методи залучення клієнтів.

Покращення зручності використання веб-сайту

Завдяки аналізу даних можна дізнатись про вузькі місця на веб-сайті, тобто ті, де користувачі губляться, не вступають у взаємодію або залишають ваш веб-сайт. Теплові карти та записи поведінки користувачів Інтернету, які показують, як клієнти рухаються по веб-сайту, є дуже корисними інструментами

Є багато переваг веб-аналітики. Запорукою успіху в цій галузі є не засоби агрегування даних, а здатність робити точні висновки з наявних тверджень та статистичних даних. Інвестиції у досвідченого аналітика будуть важливішими, ніж придбання програми, яка створює складні звіти.