Альтернативні джерела енергії дозволяють істотно здешевити енергопостачання об'єктів. Одне з таких джерел, сонячна батарея, виробляє постійний струм напругою 12, 24 та 48 В.
Побутові електроприлади, встановлені в житлових
та виробничих будівлях, розраховані на підключення до мереж змінного струму. Тому, щоб отримати струм в прийнятному варіанті, разом з установкою сонячних батарей знадобиться установка додаткового устаткування - інвертора. Компанія «Сонячна Енергія» Https://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-inverters/ пропонує інвертори для сонячних електростанцій:

  • автономні;
  • мережеві;
  • гібридні.

Головне призначення будь-якого виду інвертора для сонячних батарей - перетворення постійного електроструму, що виробляється сонячними панелями, в змінний струм напругою 220 В. Цю електроенергію вже можна застосовувати для живлення електропобутових приладів.
Таким чином, інвертор є обов'язковим елементом для сонячних батарей, без якого їх установка недоцільна.

Види інверторів для сонячних батарей

1. Автономний інвертор

Локальні види інверторів для сонячних батарей, що встановлюються в системах сонячного енергозабезпечення, перетворюють постійний струм в змінний з використанням акумуляторів. В даному випадку інвертор перетворює струм від акумулятора, що заряджається сонячною енергією.
Цей вид пристроїв використовують для облаштування безперебійного автономного електропостачання, що забезпечує стабільне подання електроенергії незалежно від роботи центральних комунікацій. Автономний інвертор випускають потужністю 100-8000 Вт.
Визначити апарат потрібної потужності можна за допомогою простого розрахунку. Для цього вимагається уточнити максимальну потужність електротехніки в одиницю часу
та визначити сумарний показник усіх наявних приладів. У разі застосування автономного перетворювача необхідно враховувати піковий стрибок напруги.

2. Синхронний мережевий інвертор

Синхронні або мережеві види інверторів для сонячних батарей встановлюють на об'єктах, де окрім сонячної енергії є присутнім звичайне енергоживлення. У таких системах основне навантаження йде на сонячні панелі, а у разі недостатньої потужності підключають центральну електромережу.
Цей метод вважається оптимальним варіантом. В силу резервної функції синхронні інвертори ламаються не часто
та забезпечують стабільність електропостачання.

3. Комбінований інвертор

Комбінований інвертор передбачає обидві схеми подання електрики та є ідеальним в усіх відношеннях, окрім фінансового. Вартість перетворювача досить висока, тому купувати його нерентабельно.