Правильний підбір добрив та їх внесення дуже важливі для засвоєння рослинами оптимальної дози необхідних поживних речовин. В даний час ви можете знайти тут дуже широкий асортимент товарів, що продаються, переважно сучасні, одно- або багатокомпонентні, прості в застосуванні мінеральні добрива.

Мінеральні добрива для саду

Мінеральні добрива - неорганічні добрива отримують шляхом хімічних та фізичних перетворень або переробки мінеральних ресурсів. Вони містять речовини, що використовуються при вирощуванні рослин для збагачення ґрунту поживними речовинами, необхідними для розвитку рослин та для поліпшення їх фізичних, хімічних та біологічних властивостей.

У минулому, щоб забезпечити рослини належним живленням, використовували переважно різні однокомпонентні добрива, а також рекомендовані органічні добрива, такі як різні види гною або компосту. В даний час, у вік постійного технологічного розвитку, ви маєте дуже широкий асортимент багатокомпонентних мінеральних добрив (також відомих як змішані), з ретельно підібраним складом та збалансованим вмістом окремих компонентів.

Добрива мають різні форми, що полегшує їх використання в домашніх садах, наприклад, рідкі, водорозчинні, гранульовані. Звичайно, ви також знайдете традиційні добрива, однокомпонентні добрива, які рідше використовуються в садах, а частіше в сільському господарстві чи на виробничих фермах.

Для рослин найголовніше - макроелементи, тобто азот (N), фосфор (P) і калій (K), які обумовлюють їх правильний ріст. Інші інгредієнти також важливі, такі як магній, залізо, кальцій, мідь, цинк, марганець та інші, які називаються мікроелементами.

Однокомпонентні мінеральні добрива

Однокомпонентні добрива, як правило, мають пухку або гранульовану форму, їх дози слід ретельно підбирати, пристосовувати до відповідної площі чи розміру, щоб не завдати шкоди рослинам у саду.

Серед азотних добрив ви можете знайти:

  • передпосівні добрива, наприклад, амонійні добрива (вони містять азот у легкозасвоюваній амонійній формі),
  • добрива для підгодівлі, наприклад, у формі нітратів або універсальних добрив, наприклад аміачної селітри та сечовини.

Фосфорними добривами, що використовуються в сільському господарстві та на виробничих садівничих фермах, є суперфосфатні або фосфатні породи. Ви також можете удобрювати ними рослини в домашніх та присадибних садах, але потрібно звертати увагу на відповідну дозу, щоб не нашкодити рослині.