Не є секретом, що Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, що на Полтавщині, це не тільки один із кращих музеїв України, а ще й володіє найбільшою в Європі унікальною колекцією глиняних скульптур. 

Щороку музейний ландшафт доповнюється новими надсучасними творами високого керамічного мистецтва, які привертають увагу не лише українців, а й туристів з-за кордону.

Уперше в Україні, на базі Музею-заповідника, у рамках ХІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2019», пройшов Міжнародний симпозіум монументальної  кераміки в Опішному «ГігантоМАНІЯ».

7 кращих мистців сучасної керамоскульптури зі світовим ім’ям зібралися в одному з найкрасивіших місць України –  неповторному й живописному куточку Полтавщини – Опішному, аби стати першими творцями Гігантської сторінки у світовій культурі.

За умовами участі, упродовж 30 днів мистці виготивили й встановили монументальну скульптуру не меншу 5 м висотою та не менше 1 м шириною!!!

Сміливцями-експериментаторами стали: Брок Ален (Фоксборо, США), Дануте Гарлавічене (Алітус, Литва), Інна Гуржій (Полтава, Україна), Андрій Ільїнський (Київ, Україна), Боріс Роце (Рієка, Хорватія), Олександр Сердюк (Харків, Україна), Марк Чатерлі (Вільямстон, США).

«Участь у такому симпозіумі – це виклик самому собі, – говорив на офіційному відкритті Форуму один із учасників – Марк Чатерлі (Вільямстон, США), – досі не уявляю, як буду створювати справжнісінького глиняного гіганта! Маю творчі плани, гарний настрій і величезне бажання все ж таки себе випробувати. А можливо, й втілити свою найпотаємнішу мрію. Дякую, що даєте таку можливість».

Організатори «мистецького батлу» забезпечили найкращі умови для творчого спілкування мистців різних художніх напрямків та створення високомистецьких гігантських скульптур.

Кожна з цих величних робіт є гордістю не лише Національного музею-заповідника українського гончарства, а й всієї України!

Побачити все на власні очі можна завітавши на екскурсію до музею українського гончарства в Опішному, що на Полтавщині.