Що робити, якщо зранку розрядився автомобільний акумулятор? Купити зарядне до акумулятора чи нову батарею? “Прикурити” від сусіда? Викликати евакуатор і їхати на сервіс?

Спершу потрібно визначити яка причина відмови АКБ.

Чому акумулятор не працює?

Існує декілька причин, чому не працює акумуляторна батарея. Вони пов’язані з різними факторами, зокрема сезонність та умови експлуатації:

  • після холодної ночі її заряд падає до нуля;
  • довгий “простій” авто;
  • пробій одної з секцій, що може відбутися вже ближче до кінця експлуатаційного терміну;
  • не виключені електроприлади або фари лед. Здається, що світлодіодні фари та освітлення споживає значно менше енергії, але вони все ж її споживають;
  • закінчення експлуатаційного терміну АКБ.

Як зрозуміти, що час міняти батарею

Зазвичай акумулятори автомобільні 60 експлуатуються від 4 до 8 років. Визначити зношення можна наступними способами:

  • подивитись термін експлуатації, який вказує виробник. В середньому - це +/-5 років;
  • подивитись на зовнішній вигляд батареї. Якщо вона виглядає “втомленою”, швидше за все електроліт замерзав - необхідна заміна;
  • наявність механічних пошкоджень. Особливо, якщо це сталось в наслідок аварії. В такому випадку акумулятор треба замінити негайно;
  • якщо значки на панелі приладів світяться тьмяно. Причина може бути й окисленні клем, але якщо справа не в них, треба міняти АКБ.

Що робити, якщо акумулятивна батарея розряджена

Якщо причина все ж не в зношенні акумулятора, на розв’язання проблеми в вас піде значно менше фінансових витрат, ніж на покупку нової батареї.

Зарядний пристрій - це великий плюс. З його допомогою завжди можна своєчасно простежити за повнотою заряду АКБ. До того ж вас не будуть лякати морози й імовірність того, що після холодної ночі авто не заведеться.

Але, якщо зарядного пристрою немає, можна запустити двигун одним з наступних способів.

Зарядка від авто-донора

Цей спосіб заряджання акумуляторної батареї потребує не тільки наявності авто-донора, а й уважності. Річ у тім, що в сучасних авто дуже багато електроніки, а під час заряджання АКБ в мережі відбувається стрибок напруги. Для того, щоб прилади не вийшли з ладу, перед початком процесу необхідно всі їх виключити.

Далі припаркуйте авто-донок якомога ближче до авто з розрядженим АКБ, адже дроти-прикурювачі за звичай не мають великого запасу довжини.

Підключaти кpoкoдили нeoбхідно з плюсів. Дaлі підключаються мінуcи.

Потім заведіть авто-донор і утримуйте оберти двигуна на 2 тис. об./хв. Тільки після цього заводьте авто з розрядженим АКБ.

Це необхідно, щоб створити високу силу струму в мережі з допомогою генератора двигуна машини-донора.

Запуск двигуна з поштовху

Найбільше цей спосіб підходить для легкових авто, а найзручніше його виконувати зі спуску.

Розженіть авто на нейтральній швидкості до 7-10 км/год і увімкніть третю передачу з витисканням зчеплення. Крутний момент від коліс передасться на двигун, від чого той повинен запуститись. Якщо на вулиці холодно і в вас через це в паливній системі виникає конденсат, необхідно додавати газу.

Проте цей спосіб підходить лише для класичної механіки. Завести таким чином авто на автоматичній коробці або на варіаторі неможливо. Річ у тім, що на цих коробках передач колеса з’єднуються з двигуном не шестірнями. У випадку з клacичним aвтoмaтoм крутний мoмeнт від двигуна нa кoлeca передається за допомогою гідpoтpaнcфopмaтopa, і він не може передаватися навпаки - від коліс до двигуна.

Така ж проблема існує й у варіаторної коробки передач.