Ходити до гінеколога варто навіть раз на півроку, і неважливо, почуваєтесь ви добре чи вас щось турбує. Такий візит має профілактичне значення. Але все ж більшість з вас уникає відвідувань гінекологічного кабінету, оскільки ви не впевнені, як до них підготуватися. Сьогодні тут ми спробуємо прояснити деякі сумніви.

Які процедури пропонують у гінекологічному кабінеті?

Підготуватися до прийому гінеколога зовсім не складно. Вам потрібно просто вмитися, і ви зазвичай маєте доступ до туалету в гінекологічному кабінеті, де ви можете зробити це навіть на місці. Мабуть, найскладніше - подолати власні страхи та сором’язливість, особливо якщо це перший візит, або якщо ви змінили свого гінеколога і вперше пішли до нього. Ми запитали у лікаря, з якими проблемами найчастіше до неї звертаються пацієнти, і підготували перелік найпоширеніших процедур:

  • дослідження мазка на ПАП;
  • ультразвукові дослідження, включаючи вагінальне УЗД та УЗД вагітності;
  • поради щодо контрацепції;
  • ведення вагітності;
  • лікування ерозій;
  • лікування клімактеричних симптомів;
  • лікування безпліддя.

Як бачите, гінекологія охоплює дуже широкий спектр догляду за жінкою - від молодих років, догляду за вагітними і до дорослого життя. Ось чому варто відвідати гінеколога, якому ви можете довіритися.

Не бійтеся відвідувати гінеколога

Гінеколога, і особливо гінеколога-акушера, ви пов’язуєте з веденням вагітності. Насправді акушерство є одним з найважливіших елементів гінекологічної допомоги, оскільки в цей період жінці та її зростаючій дитині потрібен особливий комфорт та почуття захищеності. Хороший гінеколог не тільки оглядає та призначає ліки, але і забезпечує теплу атмосферу, корисну для майбутньої матері. Виконуючи гінекологічне та акушерське УЗД, він може не тільки визначити стать дитини, але перш за все оцінити, чи правильно вона розвивається. Але слід пам’ятати і про відвідування гінеколога, коли ви не вагітні. Принаймні раз на два роки варто мати цитологію, а також інші тести, які можуть виявити можливі ураження на ранній стадії або виключити їх.

Тільки регулярний цитологічно-кольпоскопічний контроль дозволяє на ранній стадії виявити зміни шийки матки. Цитологію може проводити гінеколог або акушерка. Під час обстеження лікар може визначити наявність інфекції, взяти культури для повної діагностики та цілеспрямованого лікування.