Не важливо, які світлові прилади ви використовуєте. Це можуть бути оригінальні ліхтарі, тюнінговані чи універсальні. Рано чи пізно настане час, коли поверхня лінзи зазнає таких пошкоджень, які поставлять під питання саму можливість подальшої експлуатації. Що поробиш − на фари постійно летить бруд з-під коліс автомобіля.

Безпека понад усе

Варіанту "нічого не робити" для вас просто не існує. Адже від сили світлового потоку залежить ваша безпека. Ви керуєте великим вантажним автомобілем. Інші водії мають чітко бачити його габарити на трасі. А по сигналах повороту вони мають дізнаватися про ваші наміри щодо зміни напрямку руху. Інакше рано чи пізно ви потрапите у дорожньо-транспортну пригоду.

Мінімальна відстань, з якої інші водії мають бачити ваші світлові прилади в темну пору доби − 150 метрів. Спробуйте перевірити роботу ваших освітлювальних приладів. Якщо ви бачите їх не чітко або не бачите зовсім, то справи погані.

Вам доведеться приймати рішення − спробувати відновити ліхтарі чи замінити на нові. Кожен з цих двох варіантів має свої переваги та недоліки. Ми розповімо вам про них.

Полірування

Нові задні ліхтарі, як й передні фари, мають на поверхні лінз захисне покриття, нанесене рівним шаром. Візуально воно схоже на тонкий шар прозорого лаку. Звичайно, з часом це покриття зникає. Але ви маєте врахувати це, приймаючи рішення. Якщо ви відновите лінзи поліруванням, то незабаром доведеться повторити цю процедуру. Без захисного покриття нові подряпини з'являться досить швидко.

Для полірування вам знадобиться поліроль, шліфувальна машина, здатна працювати на низьких обертах, та шліфувальний диск з мікрофібри. Нічого складного тут немає, процедуру можна провести самотужки, без допомоги спеціалістів з автосервісу. Нанесіть поліроль на диск та ще трішки − на поверхню фари. Поліруйте її до ти, поки вона не стане цілком рівною та гладенькою. Звичайно, краще робити це в добре освітленому місці. Ідеально − на вулиці, при сонячному світлі.

Заміна

Задні ліхтарі кріпляться болтами, тому проблем з демонтажем старих та заміною їх на нові у вас не виникне. Доведеться трішки попрацювати викруткою. Якщо ви купуєте штатні ліхтарі (такі, що точно підходять по розміру до вашого авто), то весь процес забере у вас менше ніж годину.

Можна, звичайно, взяти кастомні ліхтарі. Або навіть універсальні. Усе залежить від вашого естетичного смаку.

Не забудьте перевірити запобіжники перед тим, як тестувати нові задні ліхтарі. Переконайтесь, що ви правильно під'єднали штекери живлення. Деколи штекер потрібно дотиснути, щоб він щільно увійшов у паз.

Світлодіоди

Радимо вам також подумати про перехід на задні ліхтарі з LED стрічками. Це не примха автомобільної моди. Світлодіоди дають більш яскраве світло, тому застосування їх в габаритних вогнях чи сигналах повороту сприяє підвищенню безпеки руху.

До того ж LED елементи служать довше, ніж звичайні лампи розжарювання чи навіть галогенні лампи. Ви заощадите гроші на заміні. Зараз можна знайти світлодіодні фари під будь-яку марку чи модель вантажівки.

Джерело - https://www.trucker-boss.com/product-category/staffing-optics/zadnie-fonari/