Якщо ви вирішили вирощувати помідори самостійно, зробити це можна двома способами. Купіть в магазині готові саджанці томатів або купити насіння томатів у Львові та підготувати розсаду в домашніх умовах. Дізнайтеся, як успішно вирощувати помідори!

Посів томатів в домашніх умовах

Молоді рослини дійсно потребують тепла і достатньої вологості для зростання. Тому саджанці найчастіше проростають на підвіконні, де буде найбільше сонця. Коли сіяти помідори? Посів томатів потрібно проводити приблизно в середині березня. Це досить рано, щоб рослини почали рости до посадки. Раніше посів не має сенсу, тому що тоді саджанці можуть бути занадто громіздкими та крихкими через нестачу світла. Після цього сходи можуть загинути. Ви можете посіяти кілька насіння в один горщик або ємність.

Посів томатів здійснюється тільки насінням найвищої якості. Більшість вирощуваних в саду сортів відносяться до F1, тобто до тих, які не гарантують відтворення материнських характеристик в наступному поколінні.

Саджанці томатів: догляд

Насіння помідорів чері сходять приблизно через тиждень. Ящик або горщик слід поставити біля джерела світла, бажано біля вікна, що виходить на південну сторону.

Мінімальна температура для насіння томатів повинна бути 20 градусів за Цельсієм. Інакше насіння не проросте. Саджанці томатів слід поливати й обприскувати до появи другого повноцінного листа (спочатку виростають тільки сім'ядолі). Також варто стежити за ємностями на предмет зростання цвілі та появи спор грибка.

Вирощування розсади томатів

Виростити розсаду томатів нескладно. Рослини потребують світла та полив, тобто необхідні часті обприскування і полив, якщо субстрат сухий. Однак вам не потрібно занадто багато ходити навколо них. Розсада томата розвинеться приблизно через півтора місяця, перш ніж стане придатною для постійної пересадки.

Деякі додають до розсади дози стартових добрив або добрив, призначених для томатів. Це має сенс тільки в тому випадку, якщо ви не використали субстрат, збагачений стартовими добривами. В іншому випадку надлишок поживних речовин не допоможе садженцю, а може навіть нашкодити — молоді рослини часто гинуть через надмірне добриво.

Загартування шламу

Розсада готова до висадки приблизно через 2 місяці після посіву насіння. Помідори не висаджують до середини травня, коли настає менший ризик заморозків. Якщо ви плануєте вирощувати мелений помідор, вам необхідно загартувати рослини. Завдання такої обробки - підготувати розсаду до гірших погодних умов. Приблизно за тиждень до планованої посадки полив слід зменшити, а температуру повітря поступово знижувати. Саджанці також виставляють на вулицю, спочатку лише на кілька годин протягом дня, а перед посадкою їх можна залишити на ніч.