Можливо ви стикались з висловлюванням, що мобільний телефон вже не модний та не сучасний, або автомобіль морально застарів. Створюється дивна ситуація, коли якийсь прилад ще справно працює, але вже втратив свою значущість для власника. В випадку з дизайном інтер’єру все так само, виявляється що дизайн не вічний та теж має свій строк придатності. Але не варто плутати поняття дизайн інтер’єру та ремонт в інтер’єрі. Зазвичай відремонтованого приміщення, якщо ощадливо ним користуватися, вистачить років на 8-10, а от з дизайном все інакше, він може бути вже застарілим ще на початку ремонтних робіт в домі.

Так, дійсно насправді існує ризик використати застарілі прийоми оформлення інтер’єру ще на самому початку. Буває доволі складно визначитися зі стилем для майбутнього приміщення, або з використанням ідей та засобів в оформленні інтер’єру. Та щоб спростити собі задачу, можна піти в зворотному напрямку, а саме виключити спершу вже застарілі засоби та ідеї. Пропонуємо до вашої уваги своєрідний рейтинг від Майстерні дизайну ViO-design таких прийомів та ідей, які втратили свою актуальність станом на сьогодні.

Натяжна ПВХ стеля

Дуже популярні яскраві та блискучі натяжні ПВХ стелі поступово замінювалися на білі матові та врешті решт взагалі занепали. Але ж на піку своєї популярності використовувалися стелі з насиченим кольором, глянець вважався за щось коштовне. Шкідливі та непрактичні вони дуже швидко вийшли з використання, бо кожен хто хоч раз спробував помити таку стелю був розчарований результатом.

Бежевий колір

Доволі довго існував попит на бежевий колір в інтер’єрі, але пройшов його час слави та його місце зайняв сірий та білий. Бежевий колів вважався кольором поза часом та був як універсальний варіант кольорової гами для будь якого приміщення. Такі приміщення були геть невиразними, вони не мали жодних акцентів, все було бежеве і просто відрізнялося на один чи два тони. 

Дверний отвір в вигляді арки

Відомий багатьом отвір в вигляді арки між суміжними кімнатами, який ніколи та нічим не декорувався з торця. Постійний головний біль, це край шпалер, який відклеювався на краю цієї арки. Арочний прохід був запозичений з класичних інтер’єрів, але був спрощений та позбавлений дверної рами. Зазвичай такий прохід не був підкріплений формами інших предметів в приміщенні, та виглядав самотньо та безглуздо.

Багаторівневі гіпсокартонні стелі

Такі складні конструкції вважалися гордістю інтер’єру, кожен дизайнер вважав за потрібне спроектували їх якомога складнішими. Будівельники приймали виклик від дизайнера та з завзятістю реалізували складні багаторівневі конструкції на стелі. Сучасні тенденції оформлення інтер’єру потребують спрощених конструкцій.

Штори з ламбрекенами

Важкі на вигляд штори, це відлуння класичних стилів, в своєму середовищі вони були просто незамінні. Але коли їх використовували без додаткової підтримки відповідними меблями, то це виглядало дивно. Багатошарові штори з ламбрекенами потребують простору в приміщенні, високого рівня стелі, масивних меблів та дотепного поєднання кольорів, а коли з цього всього є лише самі штори, такий інтер’єр не мав логіки. Будь який класичний інтер’єр має свої канони в проектуванні, в підборі кольорової гами та комплектації меблями або декором, це цілий комплекс заходів, які підпорядковуються один одному.

Карнизи

На використанні карнизів зазвичай наполягали прораби та будівельники, бо карниз перекривав частину недоліків та допомагав прискорити закінчення роботи. Так само як і з використанням масивних штор, карнизи запозичені з класичних стилів. Але ж їх використовували всюди, навіть у приміщеннях взагалі з невизначеним стилем. В класичному інтер’єрі гарно підібраний карниз додавав логічного завершення всьому приміщенню, але ж це в класиці. Якщо ваш інтер’єр не має жодних ознак класичного приміщення, то до чого тут карниз?

Створити гарно продуманий інтер’єр складно навіть для професіонального дизайнера, це потребує багажу знань та практичних навичок, а зіпсувати інтер’єр може будь хто і зробити це дуже легко. Витратьте більше часу для збору інформації про стиль, в якому ви бажаєте оформити свою квартиру чи будинок, сплануйте свої дії та не робіть все поспіхом. Дизайн інтер’єру, це мистецтво, а мистецтво не любить клопоту та поспіху.