Сорбіт є органічною хімічною сполукою із цукрової групи. Його отримують за рахунок зменшення глюкози та використовують у харчовій промисловості як харчову добавку.

Сорбіт - властивості

Сорбіт, пропонований на сайті https://megachem.com.ua/u/sorbitol-pishevoj.html - це безбарвна кристалічна речовина із солодкуватим смаком, яка добре розчиняється у воді та відома в харчовій промисловості як Е420. Це напівсинтетичний продукт - він надходить безпосередньо від природи, наприклад з горобини, в якій він міститься. Його добувають з рослин у процесі зниження глюкози, саме тому його іноді називають природним продуктом, а іноді - напівсинтетичним. Сорбіт повільно всмоктується в травному тракті, і набув популярності завдяки своєму солодкому смаку. Сумарною формулою сорбіту є C6H14O6.

Сорбіт - застосування

Сорбіт використовується переважно як підсолоджувач у харчовій промисловості. Його, крім усього іншого, додають у різноманітну випічку. Однак це не єдине його застосування - сорбіт використовується в косметиці завдяки своїм зволожуючим властивостям. Він зв'язує воду, як гліцерин, залишаючи шкіру або волосся гладкими та шовковистими. Це інгредієнт шампунів, бальзамів для губ, лосьйонів для гоління або зубних паст. Він також використовується у виробництві синтетичних смол, лаків та миючих засобів, а також фармацевтичних продуктів. Тож він має дійсно широке застосування.

Сорбіт та діабет

На даний момент використання сорбіту рекомендується діабетикам та людям, які хочуть обмежити споживання традиційного цукру у своєму раціоні. Сорбіт використовується для підсолоджування гарячих та холодних напоїв, джемів, мармеладу, желе, тортів та іншої випічки. Це низькокалорійний засіб та безпечний з точки зору потреб людей з діабетом, який зменшить вашу вагу за рахунок калорійності страв, до яких ви його додаєте. Він має солодкуватий смак і в той же час не обтяжує організм надлишком цукру, що може погіршити ваше здоров’я та самопочуття.

Сорбіт використовується у виробництві продуктів харчування, спеціально орієнтованих на діабетиків. Він має нижчу енергетичну цінність, але при цьому має м’який солодкий смак. Це не викликає карієсу та продовжує термін придатності продуктів. Тому, якщо ви хочете обмежити кількість споживаного цукру - що зрештою є одним з головних винуватців надмірної ваги та численних захворювань (серцево-судинна система, серце, діабет) - варто вживати сорбіт.