Статистика свідчить, що понад 200 тисяч українців стали жертвами наркотичної залежності. Йдеться лише про офіційні цифри – саме така кількість осіб знаходиться на наркологічному обліку. Фахівці б'ють на сполох: середній вік постраждалих знижується, у групі ризику опинилися молоді люди 14-25 років, що піддаються спокусі спробувати суміші для куріння, солі, інші «легкі» речовини. У результаті формується фатальна залежність, яку неможливо подолати самотужки.

Бажання повернутися до нормального життя – найважливіший крок

Люди зі стійкою залежністю живуть з ілюзією, що від наркотиків можна відмовитись будь-якої миті. А коли розуміють, що ця пристрасть – вбивча, просто бояться звертатися по допомогу. Осуд, непорозуміння з близькими, відсутність базової підтримки з боку суспільства – ось головні фактори, що лякають постраждалих. На щастя, в Україні працюють організації, у тому числі міжнародні, які успішно виводять людей із залежності та повертають до нормального життя. Толерантність, професійна психологічна та медична підтримка, делікатне включення у соціальне життя, належний догляд – базові принципи роботи реабілітаційного центру «Моноліт» у Вінниці.

З яких етапів складається реабілітація

Кожен випадок розглядається індивідуально. Профільні фахівці аналізують поточний стан пацієнта, вивчають історію хвороби, спілкуються з ним та близькими. При потребі призначають курс детоксикації (виведення з організму речовин, що викликають звикання).

Основне лікування включає наступні етапи:

  • індивідуальна терапія;
  • консультації у групах;
  • клуб анонімних наркоманів;
  • сімейна психотерапія;
  • лікування із застосуванням медикаментозних препаратів;
  • заходи, спрямовані на профілактику рецидивів.

Крім того, пацієнтам допомагають налагодити харчування, відновити достатню фізичну активність, пропонують заняття для духовного і культурного розвитку. Сукупність цих заходів має стійкий терапевтичний ефект.

Увесь персонал реабілітаційного центру має відповідну кваліфікацію та значний досвід, ставиться до залежних без осуду та моралізаторства. Тільки професійний підхід та адекватна підтримка.

Роль сімейної підтримки в процесі одужання

Спеціалісти з реабілітації залучають до процесу лікування рідних залежного. Сім'я – найважливіша опора кожної людини у будь-якій ситуації, тому під час проходження відновлювальних тренінгів рідних навчають особливостям спілкування з людьми, що виходять із залежності. Формування необхідних навичок у кожного члена родини забезпечує м'яку соціалізацію клієнта, допомагає мінімізувати рівень стресу, що чекає при поверненні до звичайного життя.

Детальну інформацію та контакти фахівців можна знайти за посиланням https://narkotiknet.com/uk/reabilitatsijnij-tsentr-u-vinnitsi/.