Перед кожним із нас не раз поставало питання покупки побутової техніки – телевізора чи холодильника, кондиціонера, електрочайника тощо.  Як правило, все закінчувалося походом до найближчого супермаркету чи спеціалізованого магазину. А далі вже як пощастить – прослужить річ довго чи не доживе навіть до закінчення гарантійного терміну.

Щоб убезпечити сімейний бюджет від невдалих покупок, скористайтеся такими порадами.

Путівник покупця

Найперше, з чим потрібно визначитись, збираючись відвідати магазин побутової техніки чи такий спеціалізований інтернет-портал, як G-Box, – чіткі вимоги до приладу. А далі рухайтеся за таким алгоритмом:

  1. Вивчіть актуальні рейтинги виробників побутової техніки за різними категоріями товарів. Зважте, що кожний відомий концерн має свої найсильніші позиції. Так, найкращі кондиціонери виробляють Toshiba і Panasonic, телевізори – Samsung і LG, кухонні комбайни – Philips і Braun, праски – Rowenta і Tefal тощо. 

  2. Купуючи велику побутову техніку, чітко визначтеся з її габаритами – заміряйте місце в приміщенні, де вона стоятиме. Згідно з цими замірами і вибирайте модель.  Також продумайте, як впишеться нова річ у дизайн приміщення – підберіть відповідний колір і стиль оформлення. Тільки врахувавши всі нюанси, ви зможете придбати ідеальну для свого помешкання техніку.

  3. Уважно вивчіть на сайті інтернет-магазину всі технічні характеристики і функціонал потрібної побутової техніки. Не варто переплачувати за функції, якими ви не будете користуватися, але й вибирати найпростіші чи застарілі моделі – не найкраща ідея. Особливу увагу звертайте на енергоефективність техніки. Для оселі найвигіднішим буде придбання побутових приладів класів А, А+, А++. 

  4. Виберіть кілька моделей приладу, який збираєтеся купувати, й почитайте про них в оглядах експертів. Порівняйте техніку за всіма параметрами, зважте всі «плюси» і «мінуси» й виберіть ту, що підходить вам оптимально.

  5. Визначившись із моделлю, обов’язково знайдіть на неї в інтернеті відгуки реальних покупців. Особливо цінними є дописи споживачів, які користуються технікою кілька місяців чи років. Найкраще шукати відгуки на незалежних інтернет-порталах.    

  6. Пам’ятайте: дійсно якісна побутова техніка не може коштувати дешево. Але завжди можна заощадити, якщо дочекатися вигідної акції, розпродажу чи розіграшу, які часто проводять магазини побутової техніки, особливо онлайнові.

  7. Зверніть увагу на гарантійний термін приладу від виробника – чим він довший, тим якісніший товар.

  8. Якщо досі сумніваєтеся, збираючись купувати в інтернеті, завітайте до офлайнового магазину, щоб побачити вибрану модель «наживо».   

  9. Отримавши пристрій з інтернет-магазину, відразу (у поштовому відділенні чи в присутності кур’єра) перевірте комплектацію товару, його зовнішній вигляд, який повинен відповідати фото на сайті, та наявність гарантійних талонів. 

  10. Одразу ретельно і всебічно (але акуратно!) випробуйте придбану техніку. Якщо виявляться якісь проблеми, протягом 14 днів ви маєте право повернути товар і свої кошти. Це гарантує Закон України «Про захист прав споживачів».

Вдалих вам покупок!