Напевно, багатьом з вас, почувши слово «стоматолог», хочеться відскочити. На жаль, ви часто заражаєте своїх дітей цим страхом, і все ж відвідування стоматолога не повинно бути пов’язане з чимось поганим. Є багато способів переконати дітей лікувати зуби та зменшити наслідки дентофобії. Одним з них є лікування зубів уві сні, тобто використання закису азоту. Дорослі також часто використовують цей розчин.

Закис азоту - дія?

У стоматології газ технічно називається інгаляційною седацією. Застосовується не тільки при лікуванні зубів, але і при пологах. Насправді це суміш закису азоту та кисню N₂O/O₂. Цей газ практично не має запаху, кольору і має солодкуватий смак. Він вводиться в дихальну систему за допомогою спеціальної маски, розмір якої підбирається індивідуально для пацієнта. Маску наносять на ніс. З її допомогою лікар може регулювати кількість введеного газу, пристосовуючи його до потреб маленьких пацієнтів. Дуже часто маски мають на корпусі барвисті картинки, які відволікають дитину від самого апарату та спонукають до співпраці.

Седація закисом азоту діє дуже швидко. Через деякий час він проникає в кров, а потім - протягом 15 секунд - до мозку. Газ діє:

  • зменшуючи напругу,
  • зменшуючи занепокоєння та біль,
  • розслабляючи все тіло,
  • зменшуючи активність центральної нервової системи.

Через те, що пацієнт не відчуває болю, він також перестає напружуватися та поступово позбавляється від тривоги. Це змушує маленьких дітей дуже швидко переконати себе в тому, що лікування зубів вони пов’язують з чимось приємним, а не з клопотом. Газ також робить дітей більш охочими співпрацювати зі стоматологом і легко виконувати його вказівки. Крім того, позитивні ефекти від його використання також включають загальне поліпшення самопочуття.

Закис азоту - показання

Рекомендується використовувати газ у ситуації, коли маленький пацієнт страждає на дентофобію і кожен візит до стоматолога викликає у нього страх і плач. Показанням до застосування інгаляційного седативного засобу є також страх перед ін’єкцією анестетика, сильним рефлексом у кляпах або проведенням тривалих та монотонних процедур. Для заповнення порожнин або видалення зубного каменю у дітей дуже часто використовують газ.

Для дорослих та дітей використовувати газ в кабінеті стоматолога абсолютно безпечно. Можна навіть сказати, що він безпечніший за всі інші анестетики, саме тому його застосовують, коли є якісь протипоказання до анестезії.