Правильне харчування для собаки - це запорука здоров'я і довголіття кожного вихованця, адже воно повноцінне, збалансоване і містить достатню кількість жирів, білків і вуглеводів, а також насичено потрібними мікроелементами, мінералами і вітамінами, які так потрібні як для відмінного внутрішнього стану вихованця, так і для його красивого зовнішнього вигляду. Але часто дбайливий власник собаки замислюється над тим чи правильно він годує свого чотириногого друга, чи не страждає він від нестачі яких-небудь інгредієнтів, не занадто він худий або товстий. На жаль правильне харчування собак, особливо якщо Ви відмовилися від спеціальних кормів і вирішили самостійно годувати свого вихованця, завдання не просте. Але поради і рекомендації, які Ви можете почерпнути нижче підкажуть вам, як правильно скласти меню для собаки.

Корм для собак: Які нюанси необхідно враховувати при складанні правильного раціону?

Незалежно від того, який раціон Ви вибрали для свого вихованця - натуральні продукти або корм для собак і там і там слід враховувати важливі нюанси і помилки, які можна не навмисно допустити і в результаті зашкодити здоров'ю тварині. Тому завжди треба враховувати такі нюанси при складанні раціону харчування для собаки:

 • Розмір порції і кількість годувань в день залежить від розмірів, породи і віку собаки. Якщо Ви годуєте кормом, то виробник обов'язково вказує на упаковці дозування і частоту годувань. Що стосується натуральної їжі, то денний раціон цуценят повинен дорівнювати 6% від загальної ваги собаки, а для дорослих собак - 3-4%.
 • Якщо Ви використовуєте корми для собак, то цього вистачить і нічим іншим прикормлювати не треба. Натуральна їжа повинна включати 50% м'яса, клітковину, кисломолочні продукти, фрукти і овочі.
 • Свинину із-за її поганої засвоюваності і великої кількості паразитів краще замінити яловичиною.
 • Якщо Ви купуєте сухий корм для собак, який пропонує інтернет магазин для тварин і періодично вологий, то в ні в якому разі не слід їх змішувати, оскільки усі корми мають достатню кількість потрібних інгредієнтів і собаці просто не потрібна їх подвійна порція.
 • Раціон собаки не повинен складатися зі змішаного живлення - сьогодні Ви вирішили купити корм для собак, а завтра годувати домашньою їжею, це може викликати проблеми з шлунком і навіть викликати алергічні реакції.
 • Собакам категорично забороняється давати борошняні вироби, різні солодощі, шоколад, приправи, смажені продукти, а також кістки, які можуть проколоти кишечник.
 • У раціон собак можна додавати несолодкі фрукти і овочі - яблука, моркву, огірки і селеру.

Якій вибрати магазин для тварин?

Якщо Ви підшукуєте надійний і найправильніший магазин для тварин, то самий час заглянути на офіційний сайт dog.com.ua, який має самий кращий інтернет магазин для собак Dog. Він є саме таким за наступними показниками:

 • Магазин для собак Дог гарантує нешкідливість і безпеку будь-якого корму.
 • Інтернет-магазин Дог ком юа пропонує величезний асортимент кормів супер преміум і преміум класу.
 • Відмінні ціни порадують кожного покупця, до того ж діє система спеціальних знижок.
 • Доставка корму здійснюється Новою поштою у будь-який регіон.
 • Можливі різні варіанти оплати - переказ коштів на банківський рахунок Приват банку і Монобанку.