Коли ваша компанія починає динамічно розвиватися і отримувати все більший дохід, вам слід серйозно подумати про захист її назви або логотипу (графічне представлення), пропонованого на сайті https://wisegroup.com.ua/ua/reyestraciya-torgovix-marok/. Адже ви не хочете ставати жертвою шахраїв, які видають себе за вас. Правильна процедура реєстрації зазвичай займає півроку, але при самостійному зверненні - це може зайняти до 3 років.

Де зареєструвати товарний знак?

 Відповідь на це питання залежить від країни, в якій ви хотіли б, щоб ваша торгова марка була захищена. Найчастіше підприємці вирішують зареєструвати торгову марку в Україні - у цьому випадку компетентним буде патентне відомство з місцезнаходженням у Києві. Однак, якщо сфера вашої діяльності поширюється на територію інших держав - членів Європейського Союзу, вам слід зареєструвати свою торгову марку в управлінні інтелектуальної власності.

Чи можна зареєструвати назву компанії та логотип одночасно?

На жаль, під час реєстрації єдиної торговельної марки ви повинні вирішити, який елемент ви вважаєте за краще захищати: ім’я, символ (графічний) або логотип. Тим не менш, звичайна практика підприємців реєструвати декілька символів у різних варіаціях, таким чином забезпечуючи максимальний захист. Це пов'язано з обов'язком визначити форму товарного знака, каталог якого дуже широкий. Зокрема, це можуть бути:

  • вираз,
  • малюнок,
  • орнамент,
  • кольорова композиція,
  • просторова форма,
  • і навіть мелодія та аромат.

У разі бренду компанії ви захищаєте певне слово або групу слів.

Як розпочати процедуру реєстрації торгової марки?

Процедура реєстрації починається з перевірки можливості реєстрації, а потім відповідає офіційним вимогам щодо реєстрації торгової марки в патентному відомстві. У зв'язку з цим у вас є два варіанти: заповнити друковану форму, подану до патентного відомства, або електронну форму, розміщену на веб-сайті відомства. Потім заявник зобов’язаний сплатити відповідний збір відповідно до відповідної таблиці зборів. Під час реєстрації торгової марки дуже важливо включити якомога ширший каталог товарів та послуг. Проте, пройшовши кілька сотень процесів реєстрації, ви можете побачити, що найчастішою причиною відхилення товарного знака є неточна перевірка можливостей реєстрації. Якщо ви не впевнені в своїх можливостях, краще довірити реєстрацію спеціалізованій компанії.