Пошук хорошої роботи пов'язаний із спілкуванням з роботодавцем. В першу чергу, потрібно надати резюме. Правильне резюме повинно містити основні розділи: особисті дані, досягнення в кар'єрі, список навичок і опис досвіду, освіти і інтересів. Найкраще писати своє резюме так, щоб воно вміщувалося на одній сторінці. На сайті інформаційного видання Happymonda, є покрокова інструкція, як написати резюме, яке мінімум приведе вас на співбесіду, а як максимум - поможет отримати роботу. Все рекрутери та роботодавці висувають однакові вимоги до резюме - документ повинен відповідати на пропозицію про роботу. Тому в вашому резюме повинна бути повна і важлива інформація, розміщена у відповідних розділах:

1. Персональні та контактні дані - розміщуються в шапці: ім'я та прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти, а також назва посади.

2. Професійний досвід - повинен включати назви компаній і посад, періоди роботи, а також виконані обов'язки і досягнення.

3. Навички - варто розділити список навичок, ввівши спеціалізовані навички, які цікавлять роботодавця.

4. Освіта - в цьому розділі основна увага приділяється освіті, яка пов'язана з посадою або вимогами пропозиції про роботу.

5. Курси, тренінги та сертифікати - покажіть роботодавцю, що ви постійно вчіться і що у вас є необхідна кваліфікація для виконання даної професії.

6. Інтереси - цей розділ не є обов'язковим у вашому резюме, але він може працювати на вашу користь. Цікаві захоплення багато говорять про кандидата.

Незалежно від того, в якій частині світу ви подаєте заяву про прийом на роботу, в вашому документі повинні бути включені пункти з 1 по 6.

Плануйте написання резюме вибираючи правильний тип:

  • Хронологічне резюме - стандартний документ, добре відомий рекрутерам. Можливо, це не творчий формат, але він безпечний.
  • Функціональне резюме - визначає ключові навички з точки зору роботодавця. Відмінний формат резюме для людей з невеликим досвідом. Ви пишете більше про те, що знаєте і в чому укладаєте свою компетенцію, ніж про те, де ви працювали досі.
  • Змішане резюме - формат, що поєднує обидва вищевказаних типу резюме. У вас є можливість представити себе найбільш вигідним чином, виділивши в своєму резюме те, що ви вважаєте своїми найсильнішими сторонами.