Кожен батько, який купує путівку в дитячий табір, забирає з собою цілий пакет документів, серед яких найважливіший - путівка! Найчастіше батьки не звертають уваги на інші документи, які лежать в конверті з путівкою, а саме серед них є заповітний список речей для дитячого табору, на який варто звернути особливу увагу. Але навіть ті батьки, які знайшли список, не завжди вважають за необхідне повністю на нього спиратися в процесі збору речей для дитячого табору. Діти таких батьків часто потрапляють в таборі в незручне становище. Але в цій статті ми поговоримо про те, як одягаються наші діти і про те, чому батьки встигли навчити своїх дітей до відправки в табір.    

Діти і одяг: вчимо дитину правильно одягатися      

Після кожної зміни в дитячому таборі залишаються пакети і коробки з речами, господаря яких знайти не вдалося. Влітку колекція забутих речей формується, як правило, з кепок, рушників, тапочок, плавок, футболок та інших аксесуарів, які діти залишають на пляжі, в душі, на вулиці - скрізь, де доводиться на час ці речі знімати. Зимова колекція трохи відрізняється - в ній зимові шапки, капюшони, рукавички, шкарпетки, а іноді навіть штани. Як правило, всі забуті речі дбайливо збираються вожатими і інструкторам і поміщаються на стіл забутих речей - в кожному таборі він організований по-своєму. У деяких таборах в останні дні зміни навіть проходять жартівливі «аукціони», на яких вожаті часто марно намагаються знайти господаря тієї чи іншої футболки. Розвагой перед табором може бути гра в одягання выртуальних принцес. Фото забутих речей організатори таборів навіть вивішують на сайті табору - з надією, що хоча б батьки дізнаються дорогоцінну фірмову кепочку свою дитину. Але всі ці способи допомагають позбутися лише від однієї десятої всіх речей. По закінченню зміни залишаються гори, з якими саме час відкривати секонд-хенд.    

Часто батьки не вірять в те, що дитина не дізнається свої речі. Це поширена помилка. Якщо річ нова, то досить зняти її один раз і пиши пропало - не виключено, що дитина її вже не пізнає, як свою. Але якщо річ підписана, то у неї більше шансів бути знайденої.    

Заключний день зміни, діти збирають свої речі. Вожаті заходять в кімнату, де живуть 4 хлопчика. Всі вже на валізах. «Чиї це штани, хлопчики?» - Запитує вожатий. Жоден з чотирьох не зізнався. Приміряли, підходить двом. Один каже: «Мої всі підписані, значить це не мої». Господар знайшовся методом виключення.       Кімната дівчаток. Всього 5 дівчаток в загоні, але білі колготи все одно жодна з них не визнала своїми. Залишилося ще одне велике рушник. Знову ніхто не може дізнатися в ньому свій рушник, і тут одна дівчинка пропонує: «Ну давайте я візьму»!      

У останній день зміни стривожений хлопчик підходить до вожатого і каже, що не може знайти свою зимову куртку. Разом з вожатим вони переглянули всі кімнати загону і все вішалки в роздягальні. Після того, як вожаті іншого загону вдруге пройшли подивитися кімнати свого загону, тоді, нарешті, з'ясували, що куртку взяв інший хлопчик. Випадково переплутав.      

Діти і одяг: вчимо дитину правильно одягатися   Порада: Обов'язково підпишіть всі дитячі речі. Це можна зробити маркером, фломастером або пришити до кожної речі ярлик. Навіть якщо дитина сам добре знає свої речі, але щось втратив, то його річ швидше до нього повернеться, якщо буде підписана. Іноді батьки хочуть відправити своє чадо до табору дуже рано, з 6 років. У таких випадках основна вимога з боку табору - це самостійність дитини в побутовому плані. Всі батьки запевняють, що їхня дитина давно самостійна і може сама одягтися. Але досвід підказує, що існує не тільки проблема ходіння без шапок в тридцятиградусний мороз. Завжди залишається актуальною проблема колгот, підштаників, шарфів і рукавичок. І вік дитини тут не має значення.    

Досвідчені вожаті добре знають, як краще одягнутися по погоді і як одягнути по погоді дітей. Найголовніше в цьому нелегкому процесі - нещадність. Навіть якщо дитина слізно запевняє, що мама не поклала на себе руки підштаники і теплі штани - йому не можна вірити! Мама ще й куртку запасну дасть про всяк випадок!