Зміст

  1. У чому різниця страховок

  2. Що вибрати: ОСЦПВ чи КАСКО

  3. Від чого залежить вартість страховки 

У чому різниця страховок

Ринок автострахування досить великий, але є декілька найбільш розповсюджених страховок, які цікавлять водіїв. Це поліси КАСКО, ОСЦПВ (автоцивілка) та Зелена карта. Їх купують найчастіше, але що цікаво, не лише тому, що деякі з них є обов'язковими. Серед цих полісів є і добровольне страхування, яке тим паче оформлюють дуже часто й охоче. Але вони мають суттєву різницю між собою. І це не лише те, що ціна ОСЦПВ та ціна КАСКО відрізняються між собою. Це дуже багато різних параметрів та опцій.

Що вибрати: ОСЦПВ чи КАСКО

Так у чому ж полягає різниця ОСЦПВ та КАСКО та який поліс треба обирати? ОСЦПВ - це обов'язкове страхування, його не можна не купити. Користування транспортним засобом без поліса ОСЦПВ є порушенням закону, та такі дії є забороненими. За це передбачається сплата штрафу. Тому навіть якщо ви бажаєте оформити КАСКО, нехтувати придбанням ОСЦПВ ви не можете.

ОСЦПВ страхує відповідальність водія. Та якщо за його вини відбудеться ДТП, і хтось постраждав, то страхова компанія, з якою водій уклав угоду ОСЦПВ, виплатить потерпілим відшкодування у межах, встановлених законодавством. Сам же власник поліса автоцивілки не отримає від своєї страхової ніяких грошей.

КАСКО працює зовсім по-іншому. КАСКО страхує не відповідальність власника, а його майно. Залежно від того, які опції містить поліс КАСКО, він може застрахувати транспортний засіб як від певних пошкоджень, так і навіть від повного винищення.

КАСКО - це добровільне страхування. І якщо ОСЦПВ можна оформити на будь-який транспорт, то для КАСКО треба, щоб автомобіль відповідав певним вимогам. Вартість КАСКО залежить від вартості автомобіля, передбачених ризиків та тарифної сітки страхової компанії. Поліс ОСЦПВ і КАСКО не можуть замінювати один одного та страхують зовсім різні ризики.

Від чого залежить вартість страховки 

Зазвичай страховки не мають фіксованої вартості. Їх ціна розраховується індивідуально, залежно від різних факторів. І ціна ОСЦПВ не є виключенням. Для розрахунку автоцивілки є устаткована на законодавчому рівні формула, яка містить єдиний для всіх водіїв платіж та коефіцієнти, які збільшують або зменшують кінцеву вартість. Вони відображають значення параметрів транспорту, від яких залежить вартість ОСЦПВ. Це:

  • тип транспорту;

  • марка та модель;

  • обсяг двигуна автомобіля;

  • місто прописки власника;

  • наявність пільг;

  • сфера використання транспортного засобу тощо. 

Наприклад, киянам автоцивілка коштуватиме більше, ніж мешканцям невеликих міст. Також вартість поліса на мотоцикл, скутер або причіп буде значно менше, ніж ціна автоцивілки на вантажівку чи потужну автівку. Детальнішу інформацію про різні страховки ви можете знайти на https://tsn.ua/auto/news/ukrayina/u-chomu-riznicya-mizh-oscpv-kasko-ta-zelenoyi-kartoyu-1675351.html