Підприємець, який хоче продавати алкогольні напої, повинен відповідати низці вимог. Перш за все, йому знадобиться дозвіл, відомий як  ліцензія на продаж алкоголю. Невиконання цього тягне за собою великий штраф для власника бізнесу.

Не кожен вид діяльності можна розпочати лише на підставі запису в реєстрі видів господарської діяльності. У деяких випадках необхідно отримати відповідну згоду або ліцензію. Одним з таких напрямків є продаж алкоголю, детальніше на сайті - https://zkg.ua/litsenziia-na-alkohol-prodazh-i-vyrobnytstvo-alkohol-noi-produktsii/. Перевірте, що таке ліцензія на алкоголь і коли вона потрібна!

Заява на отримання ліцензії на продаж алкоголю

Перед початком заповнення заявки рекомендується зібрати всі необхідні документи, а саме:

  • витяг з Національного судового реєстру або довідку про внесення до реєстру підприємств,
  • документ, що засвідчує право власності підприємця на розпорядження приміщенням,
  • позитивне рішення державного санітарного нагляду щодо виконання приміщенням санітарних умов,
  • якщо торгова точка буде розташована в багатоквартирному житловому будинку, необхідна згода власника або управителя будинку.

Заповнену заяву з усіма додатками необхідно подати у письмовій формі до компетентного органу. Підприємець не зобов'язаний використовувати готові шаблони, заявку можна підготувати самостійно, але слід зазначити, що вона містить такі дані:

  • дані компанії, включаючи адресу зареєстрованого офісу,
  • номер у реєстрі підприємців або реєстрі підприємницької діяльності,
  • суб'єкт підприємницької діяльності,
  • адреса пункту, де буде продаватися алкоголь,
  • адреса місця, де буде зберігатися алкоголь.

Якщо підприємець хоче продавати алкоголь у кількох точках, необхідно подати кілька заяв і отримати відповідну кількість алкогольних ліцензій. Ліцензії на алкоголь видаються платно, а вартість залежить від типу дозволу, на який претендує підприємець. Вони залежать від вмісту алкоголю в напої, на який підприємець хоче отримати дозвіл.

Ліцензія на алкоголь видається на визначений термін. Після закінчення терміну дії ліцензії підприємець може подати заяву на продовження її дії за умови, що він все ще зацікавлений у веденні цього виду діяльності.

Кримінальний кодекс регулює ситуацію, коли алкоголь продається без ліцензії. Така подія розцінюється як злочин і може призвести до штрафу. У цій ситуації суд також може постановити заборону на провадження підприємницької діяльності, яка полягає у продажу або подачі алкогольних напоїв.