Найчастіше в житлових будинках встановлюють пластикові (ПВХ) і дерев’яні вікна. Алюмінієві вікна, з іншого боку, поки що залишаються дорогим продуктом.

Переваги алюмінієвих вікон

Алюмінієві сплави, з яких сьогодні виготовляють сучасні алюмінієві вікна (рами та профілі):

  • легкі (порівняно з дерев'яними або ПВХ вікнами),
  • стабільні та жорсткі - вони характеризуються значно меншою схильністю до деформації під впливом нагрівання або охолодження, ніж, наприклад, пластикові вікна,
  • довговічні - практично не вимагають обслуговування, стійкі до корозії, не змінюють своїх властивостей під впливом тривалої вологи або сонячного випромінювання.

Важливо: хоча самі профілі насправді дуже стійкі до несприятливих погодних умов, це не звільняє вас від обов’язку регулярно очищати та підтримувати фурнітуру, тобто ті елементи вікна, які відповідають, серед іншого, за їх правильне та плавне відкриття, закриття та нахил.

Алюмінієві вікна доступні в багатьох кольорах - анодування або порошкове покриття дозволяє отримати практично будь-який відтінок профілів з палітри. Доступна навіть обробка, яка імітує структуру дерева.

Інші особливості алюмінієвих вікон, важливі під час їх використання

Рішення про вибір типу вікон для вашого будинку чи квартири дуже часто обумовлюється почуттям інвестора до естетики та стилю всього будинку. Важко уявити алюмінієві вікна, встановлені в дерев’яному зрубі. Так само: пластикові або дерев’яні вікна – не обов’язково найкращий вибір для інтер’єру в індустріальному стилі. Алюміній вписується насамперед у сучасні мінімалістичні інтер’єри та будівлі.

Міфи про алюмінієві вікна

Донедавна алюмінієві вікна вважалися холодними вікнами, які не забезпечували достатнього захисту від охолодження приміщень. Це стосується багатьох алюмінієвих вікон, представлених сьогодні на ринку. Установку таких вікон можна розглянути в приміщеннях, де теплоізоляція не має великого значення.

Вибираючи вікна для ваших будинків та квартир, ви шукаєте продукти, які забезпечать вам дуже хорошу ізоляцію від несприятливих зовнішніх умов. Щоб відповідати цим очікуванням, виробники сучасних алюмінієвих вікон розробили ефективні методи їх «утеплення». Завдяки відповідній структурі та ізоляційним прокладкам всередині профілів, алюмінієві вікна мають хороші показники теплоізоляції, що дозволяють використовувати їх навіть у пасивному будівництві.