Завдяки обігрівачу у ванній кімнаті завжди буде приємно тепло, навіть коли опалювальний сезон позаду або ще попереду. Для обігріву ванних кімнат в будинках з центральним опаленням зазвичай використовуються сходові обігрівачі. І це гарне рішення в опалювальний сезон, адже радіатор забезпечує необхідну температуру у ванній, а також на ньому можна сушити рушники. Проблема може виникнути в перехідні періоди (весна і осінь), коли відключена система опалення. Тоді ви можете відчути неприємний холод після виходу з ванни, крім того, розвішані на ньому рушники довго залишаються мокрими. Ідеальне рішення цієї проблеми - купити рушникосушку, та установити її замість радіатора.

Електричний обігрівач не займає додаткового місця у ванній кімнаті, тому що поміщений в радіатор і підключений до мережі 230 Вт. Він нагріває воду в радіаторі і забезпечує тепловий комфорт у ванній кімнаті, а також дозволяє сушити вологе речі за потреби, цілий рік, а також поза опалювальним сезоном.

Чи можна встановити обігрівач до кожного радіатора?

Електричний обігрівач являє собою нагрівальний стрижень, який розміщений всередині колектора нагрівача. На виході є вентиль з термостатом-регулятором, що дозволяє встановлювати потрібну температуру. Обігрівачі можуть бути оснащені контролерами, які дозволяють вибрати відповідний режим роботи - обігрів приміщення або тільки сушка. Зазвичай вони розташовуються вертикально (значно рідше горизонтально) в нижній зворотній заглушці з керуючим елементом знизу.

Навколо радіатора має бути достатньо вільного місця, щоб можна було вільно змінювати налаштування регулятора. Внутрішнє різьблення порту, де буде розміщений обігрівач, повинно мати правильний діаметр - зазвичай 1/2 дюйма.

Неможливо встановити обігрівач у кожному радіаторі ванної кімнати, хоча це можливо в більшості радіаторів ванної кімнати. Перед вибором конкретного електрообігрівача необхідно перевірити, чи підходить він для установки в дану модель радіатора. Перш за все, його потрібно сконструювати таким чином, щоб в ньому можна було розмістити утеплювач, довжина якого зазвичай близько 50 см. Виробник може вказати, скільки довжини нагрівального елемента має бути колектор радіатора, наприклад, на 10 см, або мінімальна висота радіатора.

Зазвичай в техпаспорті радіатора можна знайти інформацію про те, чи можна в нього встановлювати обігрівач. Іноді виробники рекомендують для своїх радіаторів конкретні моделі обігрівачів, які добре з ними поєднуються.