Добре говорити та писати французькою сьогодні мріє багато українців. І це зовсім не дивно, адже ця мова давно визнана основним засобом міжнародного спілкування. Вивчити її суть, а також поглибити та вдосконалити свої знання і навички вам допоможе школа французької мови Côte d'Azur https://cotedazur.com.ua/ua/. Ми пропонуємо своїм студентам ефективні методи навчання, застосувавши які можна максимально швидко досягти досконалості у мовленні та мисленні французькою.

курси фрацузької мови

Ця стаття буде корисною для тих, хто бажає знати langue française на «відмінно». У ній ітиметься про основні правила та особливості французької.

Чим відрізняється мова романтиків та поетів

Сучасні лінгвісти звертають увагу на такі особливості французької мови:

  • виняткові правила вимови;
  • постійний наголос;
  • погодження відповідно до роду предмета;
  • велика кількість часів;
  • особлива система складання числівників;
  • наявність діакритичних знаків;
  • відсутність середнього роду.

Усім, хто тільки опановує французьку мову з нуля, буде корисно дізнатися про це детальніше.

Система французької вимови

Фонетику цієї унікальної мови важко з чимось переплутати. Носові голосні, а також особливі поєднання голосних та приголосних додають особливого колориту кожному слову. Багато хто вважає, що унікальна французька вимова навіть здатна змінити сенс деяких висловлювань. Але, на жаль, тубільці Франції відомі своєю неправильною вимовою багатьох іноземних слів.

Постійний наголос

Ще однією цікавою властивістю французької є наголос тільки на заключному складі. Таке спостерігається практично у кожному слові. Але в деяких випадках наголос залежатиме також від інтонації. Будь-який професіональний курс французької мови детально розглядає це правило.

Узгодження роду об'єкта

У нашій рідній мові ми зіставляємо присвійні займенники з родом того, хто володіє предметом. Наприклад, у нас є дівчина в пальті. Ми скажемо "її пальто", оскільки дівчина жіночого роду. Але французькою це буде son manteau – вираз із присутністю чоловічого роду, оскільки саме його стосується у французькій мові слово manteau. Таким чином, присвійні займенники відповідають роду предмета, що позначається іменником.

Більше вісімнадцяти часів

Багато хто всерйоз вважає, що 12 часів англійської мови – це більш ніж достатньо. Але у французькій таких конструкцій налічують понад 18. Тому відвідувачам онлайн-курсів французької може складно даватися погодження дієслів у кожному з часів. Серед багатьох конструкцій ви знайдете і час, який зустрічається тільки у художніх творах. Passé Simple часто трапляється у класичних літературних творах, але водночас її достатньо важко виявити. 

школа франузької

Особливості числівників

Числа французької відрізняються своїми унікальними властивостями. В українській, російській чи англійській мовах слова, що позначають числа, відрізняються один від одного чергуванням суфіксів. Наприклад, п'ять – п'ятнадцять, five – fifteen. У французькій числа більше 16 вимовляються як «десять і шість». Схоже правило діє і для круглих чисел. 

Наявність діакритичних знаків

Позначення, що зустрічаються над багатьма французькими літерами, не означають наголос. Вони ілюструють зміни у вимові. Побачити їх можна не лише над, але й під символом літери. Так, наприклад, français – слово, що має діакритичне позначення, яке містить у собі інформацію про те, що букву «с» слід читати як «s». Це знання буде дуже корисним для всіх, хто бере початковий курс французької.

Відсутність середнього роду

Французька мова має лише два роди – чоловічий та жіночий. Середнього роду в ній немає. Недолік полягає в тому, що треба зіставити усі займенники, дієслова, числівники, прикметники і навіть віддієслівні форми. Через це без артикля важко буває вгадати, до якого роду належить той або інший іменник. Щоправда, тут мова пропонує деякі підказки. Наприклад, субстантиви із закінченням -tion майже завжди належать до жіночого роду. 

Щоб адаптуватися до вищезгаданих мовних властивостей, вам, звісно, знадобиться деякий час. Наша школа французької мови у Києві обов'язково допоможе вам вирішити ці складні питання.