У свідомості більшості людей відпочинок асоціюється з морським узбережжям, поїданням екзотичних фруктів і темною засмагою. Однак існує велика кількість інших видів відпочинку для літнього періоду: екстремальний туризм, піший і кінний туризм, водний туризм, гірський туризм. Однак фізіологи стверджують, що саме зимовий відпочинок є унікальним, тому що швидко і ефективно відновлює організм. Безумовно, відпочинок при низьких температурах краще впливає на організм, ніж спекотна літня спека.

Звичайно, ми говоримо про активний відпочинок, який здебільшого ми проводимо на свіжому повітрі. Рекомендуються поселення в гірській місцевості, наприклад, можна зупинити вибір на міні-готелях «Велика Ведмедиця», але і багато переваг мають походи на прибережні райони. Ідеальне це зима, яка балує нас морозом, сяючим сонцем і пухнастою, сніжною білизною навколо. На жаль, з переважаючим в нашій місцевості кліматом на таку погоду можна тільки сподіватися. Такий зимовий відпочинок є рекомендованим. Прихильників гірськолижних спусків не потрібно довго умовляти на проведення зимового відпочинку в такому форматі, тому що їм вже знайомі ці відчуття.

Почувши згадку «гірський туризм» багато хто уявляє собі снігові вершини, лижний спуск і сноуборд. Але це зовсім не так. Відвідавши гори влітку можна оцінити всі переваги гірського відпочинку і всім серцем полюбити гори.

Однією з переваг є те, що вартість проживання влітку в горах набагато дешевше, ніж у прибережних готелях. Багато гірські готелі влітку роблять знижки, вартість путівки включають піші екскурсії та туристичні маршрути. А подивитися тут є на що.

Друга перевага полягає в більш м'якому кліматі, ніж на приморських пляжах. Температура повітря дуже рідко прогрівається вище 25 градусів, у той час як на пляжі ви «жаритесь» під сонцем. Для людей з гіпертонічними захворюваннями гірський відпочинок буде дуже корисний. Та й молодь отримає енергетичний заряд бадьорості на весь рік.

Ще одна перевага - це чисте гірське повітря, завдяки якому підвищується апетит і з'являється здоровий рум'янець на щоках.

Неповторні розваги, які є на будь-якому карпатському курорті, буквально звуть туриста. Тут запропонують риболовлю в гірських річках і озерах, прогулянки на конях, туристичні походи або поїздки на гірських велосипедах, сплави по гірських річках.

Активний відпочинок у вигляді сплаву по гірських річках - це заняття з розряду екстремальних. Саме тому користується великою популярністю серед молодих людей, так як перевіряє на витривалість, силу і хоробрість. Сплав по гірській річці дає потужний енергетичний заряд, допомагає зняти стрес. Бувалі досвідчені туристи сплавляються з великим гірським річкам, відчуваючи себе на сміливість. Тим, хто вперше хоче спробувати такий вид активного відпочинку можуть бути запропоновані більш спокійні траси для сплаву.