Тахіні паста - це не що інше, як терте та мелене насіння кунжуту. Інші назви, під якими ви можете знайти пасту тахіні, - це кунжутна паста або кунжутне масло. Схожість з арахісовим маслом не випадкова - процес виробництва в обох випадках в основному однаковий. Незважаючи на те, що паста тахіні асоціюється з Близьким Сходом і рецептами левантійської кухні https://signature.in.ua/uk/recipes, сама сировина, тобто кунжут, походить з Африки. Як одна з найдавніших рослин, культивованих людиною, кунжут пізніше була завезений в Азію та Європу. Сьогодні його вирощують у багатьох місцях по всьому світу.

Паста з тахіні – це не тільки цікавий і східний смак, але і чудове джерело жирів, білків, клітковини, а також таких елементів, як залізо і магній. До складу тахіні входить сезамол, який:

  • має антиоксидантні та протизапальні властивості;

  • має протипухлинну дію;

  • сприятливо впливає на систему кровообігу;

  • запобігає такому захворюванню, як атеросклероз. 

Тахіні паста - рецепт

Тахіні паста ще не дуже популярна і широко доступна, і іноді буває важко знайти її в популярних торгівельних мережах. Тоді варто скористатися пропозицією інтернет-магазинів із великим асортиментом або приготувати пасту тахіні самостійно https://signature.in.ua/uk/articles/retsept-tahini

Щоб приготувати свіжу та смачну пасту тахіні в домашніх умовах, вам дійсно потрібно лише одне: хороший блендер. Занадто слабка або не пристосована для тривалої роботи машина може просто не впоратися. Однак, якщо ви впевнені, що ваша техніка впорається, то приготувати тахіні легко. На початку ви повинні вирішити, який кунжут будете використовувати: очищений або цільнозерновий. Все зводиться до особистих уподобань і немає кращої чи гіршої версії тахіни.

Починати приготування слід з обсмажування насіння. Таким чином ви ще більше посилите смак і аромат кунжуту. Сам процес приготування тахіни – це фактично очікування, коли блендер подрібнить насіння до потрібної консистенції. Найчастіше в якості добавки використовується кунжутна олія, яка не впливає на смак пасти. Однак можна поекспериментувати і додати, наприклад, масло виноградних кісточок. 

Як використовувати пасту тахіні?

Тахіні є прекрасним доповненням до багатьох страв і закусок. Оригінальний смак і неймовірний, східний характер - все це подарує вам кунжутна паста. Для чого вона підійде найкраще? В основному тахіні використовується як інгредієнт заправок і соусів. Ви також можете використовувати її як начинку і навіть намазувати на хліб замість традиційного масла. Тахіні також добре поєднується з солодкими стравами.

Однак найбільше асоціюється з пастою тахіні – левантійська кухня. Найпопулярнішими рецептами з використанням тахіні є хумус і баба гануш. Незважаючи на схожість, це дві різні страви. У кожної з них є свої шанувальники, і обидві обов’язково варто спробувати. Страви можна рекомендувати для самостійного споживання (наприклад, з лавашом і свіжими овочами) або як доповнення до м’ясних страв, замінивши звичайне картопляне пюре.