В інтернеті можна заробляти гроші без жодних умінь.

Одні люди платять іншим за те, що звичайні відвідувачі сайтів роблять безкоштовно: лайки, репости, переходи на сайти, перегляд реклами, скачування додатків, введення капчі, перевірку сайтів, навчання штучного інтелекту.

Я спробував на цьому заробити.

Наслідки фальшивих дій

Популярність ресурсів в Інтернеті багато в чому залежить від дій звичайних користувачів. Коли вони переходять на сайт, Яндекс і Гугл вважають, що він їм цікавий — значить, в пошуку його варто поставити вище. Коли у поста в Instagram або Фейсбуці багато лайків і репостів, він виглядає корисніше — значить, його швидше покажуть в стрічці комусь ще.

Фальшиві дії допомагають створити враження, що ресурс популярніший, ніж є насправді. Тому за ці дії платять, нехай і небагато. Але навіть якщо не враховувати гроші, виникає проблема: непотрібні ресурси піднімаються і займають місце корисних.

Поки закон ніяк не обмежує таке шахрайство. Але це не означає, що у нього немає наслідків. Можливо, коли у мене з'явиться кіт і я буду шукати для нього ветеринара, Яндекс покаже мені клініку, яка накрутила собі популярність за рахунок фальшивих дій, а не хорошої роботи. Я повірю, відвезу туди кота, а там його скривдять.

Щось зовсім сумно стало. Давайте краще про гроші.

Перехід за рекламними посиланнями

Заробіток на кліках виглядає так: реєструєтеся на тематичних майданчиках, виконуєте завдання, забираєте гроші. За запитом «заробіток на кліках» Гугл показує добірки з майданчиками (https://itstatti.in.ua/zarobitok-v-interneti/424-pereglyad-reklami-za-groshi-v-interneti.html). Там я вибрав два сервіси: Seo-fast.ru і Seosprint.net.

На обох ресурсах платять за перехід по посиланнях і подальший перегляд сайтів. Перегляд зараховують, якщо провести на відкритому сайті певний час: від 5 до 40 секунд, в залежності від завдання.

На «Сео-фасті» поруч з кожним посиланням на сайт є кнопки "перевірити на віруси" і "поскаржитися". Виглядає актуально: якщо сайт накручує статистику, його легко запідозрити в недобросовісності. Я не розібрався, який антивірус використовується на "Сео-фаст" і наскільки він надійний, тому для експерименту перевірив кілька посилань через онлайн-антивірус VirusTotal. Він попередив мене щодо декількох сайтів, про які промовчав антивірус «Сео-фаста». Але навіть там я не зловив жодного вірусу. Можливо, справа в тому, що я заходив на 5 секунд, щоб виконати завдання, а віруси ховалися в глибинах сайтів.

За одне завдання платять 0,012р - це 1,2 копійки. Завдання публікують в особистому кабінеті, але вони загальні для всіх: коли хтось виконує завдання, воно пропадає. Але переходів на Сайти потрібно багато, тому вистачає всім. Я нарахував 24 завдання, і кожні пару хвилин додаються нові - за півгодини штук 20-30.

За годину можна виконати близько 50 завдань і заробити 60 копійок. Мене вистачило на 20, а зарахували тільки шість — на 8,2 копійки. Виявилося, що браузер блокує спливаюче вікно реклами з лічильником часу від "Сео-фаста", а я про це не знав і закривав сторінку занадто рано.

На "Сео-спринті" все влаштовано приблизно так само: завдання, умови, спливає лічильник часу. Але платять приблизно в чотири рази більше. За годину простого ходіння по інтернету тут можна заробити близько трьох рублів.

Антивіруса на сайті я не знайшов, тому перевіряв стороннім. Через п'ять хвилин після початку роботи він почав лаятися, і я не став суперечити. Мій прибуток склав 22 копійки.

Проходження капчі

Один із способів реклами в Інтернеті - розсилка спаму, в загальному випадку непотрібної і неякісної інформації. Щоб від спаму був хоча б мінімальний толк, його повинно бути дуже багато, набагато більше, ніж може розіслати людина. Тому це роблять боти-спеціальні програми.

Щоб заважати ботам розсилати спам, сайти пропонують відвідувачам розгадувати капчі. Капча-це спеціальний тест Тьюринга, який відфільтровує програми і пропускає тільки людей. Найчастіше в капчі потрібно розгадати якісь символи або визначити, до чого відносяться частини зображення. Для програм це складне завдання, для людини — проста.

Один з очевидних способів обійти капчу-показати її людині. Працює це так: програма натикається на капчу, викачує її і виводить на спеціальному сервісі. Там вже чекають такі, як я: бачать завдання з капчею, розгадують її і отримують за це гроші. А задоволена програма йде далі розсилати свій спам.

Я зареєструвався на одному з таких сервісів — Rucaptcha.com. Насамперед сервіс пропонує пройти навчання по спеціальному керівництву з набором капчі, на які програма вже знає відповідь. Там пояснюють, наприклад, чим 1 відрізняється від 7 «o» від «0», чи потрібно включати у відповідь текст з водяного знака. Навчання допомагає обійти якісь прості пастки, на яких помиляється найбільше людей.

Для початку роботи потрібно вибрати тип капч: "звичайні" або "звичайні і ReCaptcha". Рекапча-це капча, в якій кілька слів або картинок. Її складніше розгадати, тому і платять за неї більше. Я вибрав варіант з рекапчею.

На кожне завдання відводять обмежений час. Якщо не можете розібрати капчу, її можна пропустити, але часто так робити не варто. Чим більше капч ви розгадуєте і чим менше помилок робите, тим вище рейтинг. За розгадування 1000 капч дають 1 бал рейтингу. З трьома балами можна розгадувати тільки рекапчу, за яку більше платять. З 10 балами — тільки російськомовну капчу, а з 30-працювати на спеціальному сервісі. Я поки не заробив жодного бала, тому нічого не знаю про спеціальний сервіс і його переваги.

На вартість капчі рейтинг не впливає. Вартість залежить тільки від кількості доступних завдань і працівників і змінюється кілька разів на день.

За півтори години я розгадав 192 капчі і тепер можу з упевненістю заявити, що якщо в капчі просять відзначити зображення знаків, то стовп, на який встановлено знак, вказувати не потрібно. Ця порада коштує 2,76 рубля.

Дії в соцмережах

У соцмережах Популярність каналів і звичайних людей залежить від того, як багато вони отримують лайків, підписок, коментарів і репостів. На цьому наживаються сервіси, які пропонують все організувати за гроші. Вони з'єднують спраглих слави передплатників соцмереж і звичайних людей, які знати про них не знають — але готові поступитися своїм незнанням за невелику плату.

Я випробував два таких сервісу: B-like.ru і Vktarget.ru. Вони працюють зі Вконтакте, однокласниками, Твіттером, Instagram і Ютубом. Розцінки на обох сервісах однакові: за лайки платять по 10 копійок, за репости і підписки — по 48.

"Бі-лайк" виявився слабкий з точки зору завдань: сервіс показує їх по одному, а після трьох карток вони раптово скінчилися. Я залишився без роботи.

"ВК-таргет" показує всі завдання відразу, тому заздалегідь видно, скільки їх ще залишилося. Але і тут завдання загальні для всіх роботяг сервісу, тому виконувати їх варто швидше — інакше конкурент підметиться і завдання зникне. Щоб швидше відловлювати завдання, я скачав додаток сервісу і включив пуш-повідомлення.

На "ВК-таргеті" я пропрацював 5 днів. Я стежив за повідомленнями по 3 години в день, виконав 155 завдань і вивів 50 рублів. Ще десь 20 завдань я упустив - тут мене обійшли конкуренти. За годину я виконував приблизно 10 завдань і заробляв майже 4 рубля.

Обов'язково запам'ятати

  1. Перевіряйте посилання для кліків на віруси, найкраще не одним антивірусом.
  2. Стовп в капчі - не частина дорожнього знака.
  3. Платні дії в соцмережах здійснюйте з нового аккаунта, щоб не засмічувати свій.
  4. Не у всіх завдань мета ввести інших в оману. Наприклад, "Яндекс-толока" цілком нешкідлива.

Автор - Вольдемар Воронцовський.