Збільшити площу для проживання – це мрія майже кожного власника будинку. Але створити ще одну вільну кімнату буває достатньо дорого. Оскільки в даній ситуації потрібно робити прибудову. Є працюючий спосіб створити нове житлове приміщення – додаткова кімната на горищі. В цьому разі фінансові витрати будуть не занадто значними. Але перш за все треба визначитись, що саме хочете зробити на горищі та як забезпечити найбільш комфортний доступ до нього.

Чим відрізняється горище від мансарди

Переробка горища в мансарду – це не така вже й складна робота. Створити її власноруч під силу будь-якому власнику приватного будинку. Але перед тим як розпланувати послідовність робіт потрібно перш за все зрозуміти, чим відрізняється горище від мансарди. Ці 2 поняття характеризують простір під дахом. Тут можна зберігати речі. Якщо кімната під дахом повноцінно обладнана та пристосована для зручного проживання, то вона сразу стає повноцінною «мансардою».

Основні етапи облаштування

Будь-яка переробка горища на комфортну кімнату включає ряд основних робіт:

  • утеплення приміщення;
  • створення всіх необхідних комунікацій – електрика та інші;
  • проведення внутрішнього оздоблення та інші процеси.

Після завершення всіх цих етапів приміщення під дахом можливо назвати мансардою.

Призначення горища: варіанти кімнат

Перед тим як зробити горище жилим, необхідно визначитись з його призначенням. В даному випадку варіантів декілька. Наприклад, частіше за все кімната під дахом використовується для:

  • спальні – це один з найбільш популярних варіантів для досить великої сім’ї;
  • дитячої – про обладнання приміщення треба подумати ще на стадії будівництва, кімната повинна забезпечуватись природним освітленням, мати ефективну систему опалення та багато чого іншого;
  • домашнього кабінету або бібліотеки.

Більш того, кімнату на горищі вдасться використовувати не тільки для проживання. Якщо ви маєте багато необхідних речей, які потребують зберігання в теплому та захищеному місці, то з мансарди можна зробити комору. Цей проект простіше за все реалізувати, оскільки він не потребує досить великих витрат на обладнання.

Частіше за все мансарда використовується саме як спальня. Багато дизайнерів вважають, що представлений варіант найбільш доцільний спосіб використання вільного простору під дахом. Але в будь-якому випадку, незалежно від призначення кімнати, потрібно облаштувати комфортний та швидкий доступ.

Облаштовуємо вхід на горище

Якщо ви облаштовуєте приміщення під покрівлею, то перш за все треба пам’ятати про те, що підйом на горище повинен обов’язково бути комфортним. В даному випадку потрібно обрати оптимальні сходи. Використовувати можна:

  • вуличні сходи, котрі будуть вести на балкон або терасу – але цей варіант не актуальний, все більша кількість людей обирають саме внутрішні сходи;
  • входи на горище, які встановлюються всередині будинку – найкращий вибір для будь-якого дому.

Монтувати сходи потрібно одразу після закінчення чорнових робіт. Гвинтові сходи ті інші стаціонарні конструкції займають досить багато місця та обходяться дорого. Оптимальний варіант сходи на горище, які можна складати та розкладати за потреби. Складні варіанти чудово заховані під стелею, займають досить мало місця та здатні витримати до 200 кг навантаження. Що стосується матеріалу, то це можуть бути дерев’яні, металеві або комбіновані варіанти. Конструкції можуть біти з поручнями або без. Все залежить від індивідуальних вподобань.