Одною з найвідповідальніших частин облаштування спальні є вибір ліжка. Адже таким чином ми купляємо не тільки стильний елемент інтер’єру, але й здоров’я і міцний сон. Однак, як показує практика, єдиного правильного рішення в цьому випадку просто не існує, особливо коли мова йде про вибір двоспального ліжка, на якому будуть спати двоє людей з різними уподобаннями і смаками. Ось чому так важливо під час вибору моделі враховувати безліч нюансів.

Як правильно вибрати двоспальне ліжко

Обираючи ту чи іншу модель ліжка, звертайте увагу на наступні характеристики:

  • Матрац. Саме від комфорту цього елементу залежить наш спокійний і здоровий сон. Під час вибору ліжка віддавайте перевагу моделям, в яких спальне місце достатньої ширини.
  • Розмір ліжка. Мінімальна довжина спального місця має на 10-15 см перевищувати зріст більш високого партнера. При цьому треба зважати і на розміри приміщення, в якому буде розміщено ліжко. Ширина проходів має бути не менше 50-60 см, крім того, спальне місце не має заважати відкриттю меблів або вікон, або ж стояти близько до дверей.
  • Каркас. Стаціонарна частина, на який розташовано матрац, може бути різної висоти. Цей показник залежить від особистих уподобань і не має бути занадто високим, щоб в випадку падіння з ліжка не отримати травму, так і занадто низьким, щоб не спати майже на підлозі.
  • Простір під ліжком. Меблі на високих ніжках виглядають більш елегантно, а підлогу під ними легше прибирати від пилу та бруду. Простір під ліжком можна використати корисно, розташувавши під них ємності для зберігання речей або постільної білизни.
  • Зовнішній вигляд. В спальні ми зазвичай відпочиваємо, тож все, що нас оточує, має викликати позитивні емоції. Колір і форма ліжка мають підтримувати загальний інтер’єрний стиль, викликаючи задоволення того, хто відпочиває.
  • Індивідуальність. Вибираючи ліжко, зважайте на власні звички та уподобання. Тим, хто любить читати перед сном рекомендуємо придбати моделі з м’яким підголів’ям, на яке зручно спиратися. А якщо вам подобається спати, широко розкинувшись під час сну, не варто економити на ширині матрацу.

Більшість моделей виготовляються з ДСП чи ДВП. Великою популярністю користуються дерев’яні двоспальні ліжка – цей матеріал, хоча й коштує недешево, прекрасно вписується в будь-який стиль інтер’єру.

Ліжка з металу надають кімнаті вінтажного шику, крім того, добре вичищаються від пилу та можуть довгий строк використовуватися, не втрачаючи прекрасного зовнішнього вигляду і функціоналу. До мінусів варто віднести особливості металевого матеріалу – від повільно зігрівається та неприємний на дотик.

Узголов’є ліжка може бути обтягнуте різноманітними тканинами: бавовною, льоном, оксамитом, або навіть шкірою або замшею. Це дозволяю зробити спинку м’якою і зручною для спирання. Наявність додаткових подушок зробить відпочинок ще більш комфортним.

Виробники пропонують меблі як стандартних розмірів, так і зроблених за індивідуальним замовленням. В нашому магазині kult-mebeli.com.ua ви зможете підібрати якісне і стильне двоспальне ліжко по вигідній ціні.