Буває, що виникає потреба вибрати комфортабельний матрац не тільки для ліжка, а й для дивана. Сучасні моделі м'яких меблів, зокрема дивани, теж дуже часто використовують у своїх назвах поняття “ортопедичні”.

матрас тонкий на диван

І навіть якщо спальне місце дивана спроектоване з максимальним комфортом і пружинні блоки разом із наповнювачем здатні підтримувати хребет у правильному положенні – все одно, при розкладанні механізму дивана на ньому можуть з'являтися щілини, прогини та складки. І тоді виникає потреба його вирівняти. Для такої мети відмінно підійде безпружинний матраc тонкий на диван або ще одна його назва - топер.

Ортопедичні матраци в місті Київ та в інших великих містах придбати досить легко, можна просто звернутися до професійного магазину або торгової мережі. Однак приходити туди краще, вже маючи якусь мінімальну інформацію про виробника та ті вимоги, які ви готові пред'явити до матраца. А якщо вам потрібно вибрати матрац для дивана, знання - щоб не переплатити, вам точно знадобляться.

Отже, чим топер відрізняється від матраца?

Топпер на вигляд дуже нагадує тонкий ортопедичний матрац без пружин. Він тонший, хоча може досягати по товщині 10-15 см, має жорсткий шар, чохол і кутові кріплення, що дозволяють кріпити його на диван або ліжко.

Топпер, тим не менш, більше нагадує собою "підстилку", якою можна вирівняти зручний, але все ж таки диван, а також "розбавити" жорсткість матраца, з яким ви переборщили. Звичайно, найкраще за габаритами під стандартний топер підійдуть прямі дивани, які вибрати дуже легко. Зазвичай це дивани конструкції "книжка" або "дельфін". При цьому, топер тонший за матрац.

Безпружинний матрац, постелений поверх дивана, часто має кращі ортопедичні властивості, ніж хороші зразки пружинних аналогів. Ці властивості досягаються за рахунок наявності всередині нього жорсткого шару їх кінського волосу, просоченої каучуком кокосової койри, натурального латексу, або рідше - штучних матеріалів - пінополіуретану, штучного латексу, ватину та ін. форму та повторюють контури тіла.

Який матрац вибрати?

Якщо ваш диван відрізняється ортопедичними властивостями і досить зручний, то можна обмежитися топером. Останній, що важливо, оберігає диван від забруднень і протікань, що дуже складно, якщо використовувати лише простирадло.

Якщо з диваном є якісь проблеми, потрібен повноцінний матрац. Але при цьому варто пам'ятати, що якщо диван має істотні незручності, десь просів поролон і провалилися пружини - навіть досить жорсткий матрац не ліквідує цю проблему.

Більше того, він сам може прогнутись під вагою тіла в порожнечу прогину, і твердий ущільнювач в ньому може прогнутися, а то й зламатися. Тому в такому разі варто подумати навіть над заміною дивана чи покупкою повноцінного якісного ліжка.