За способом обробки округлих сталевих деталей розрізняють такі методи: холодне волочіння, гаряче вальцювання і ковка. Для укріплення готових конструкцій прутками арматури часто використовують дрібну круглу сталь розміром 5,5-25 мм, яка здебільшого продається у щільних зв'язках прямих стрижнів, довжиною 6 - 12 м. Залежно від того, яку функцію буде виконувати готова одиниця, треба вміти розрізняти типи арматури. 

Для виготовлення механічних деталей використовують круглу сталь, розмір якої становить більше 25 мм. Аналогічний за своїми параметрами сплав заліза також необхідний для створення безшовних сталевих трубних виробів.

арматура

Як обрати будівельну арматуру?

Для того, щоб правильно вибрати арматуру на металобазі, необхідно враховувати її призначення та потенціальне навантаження. Залежно від того, які функції вона має виконувати, виділяють такі її різновиди: 

  • високоміцна арматура, функція якої полягає у додатковому укріпленні конструкції;
  • рифлена арматура, яка завдяки своїй ребристій формі забезпечує тісне з’єднання між металом та бетоном;
  • гладка арматура, яка завдяки своїй формі та структурі може виконувати функцію рамки для варки чи слугувати для утворення залізобетонної сітки, яку активно використовують для зміцнення підлоги, невеликого будівництва, наприклад, теплиць чи парників, а також для формування знарядь для сільськогосподарських потреб.

Характеристики обраного типу арматури не мають перевищувати рівень вимог. Бо немає ніякого сенсу у тому, щоб переплачувати за той функціонал, який не буде використаний. Очевидно, що для високоповерхівок, опор мостів чи інших масштабних будівель необхідні ультраміцні сталеві вироби. Для армапоясу чи решітки фундаменту достатньо тонкого армування арматурою розміром 6-15 мм. 

Особливості вибору та використання арматурного прутка

Арматура активно використовується не тільки у будівельній сфері. Вона має попит і у звичайному побуті. Залежно від цього її класифікують за рівнем розподільності навантаження, забезпечення необхідної жорсткості. Враховуючи ці критерії, випливають такі характеристики арматурних виробів:

  • вуглецева сталь, яка поєднує у собі гарячекатані металеві прутки з ребрами жорсткості;
  • нержавіюча сталь, що має антикорозійні властивості, протистоїть агресивному впливу зовнішнього середовища;
  • композитна арматура, яка містить неметалеві елементи зі скляного, базальтового чи вуглецевого волокна. 

Для кращого захисту від корозії вироби можуть покривати додатковим шаром епоксидної смоли. 

Як вказують на сайті DimaxTD однією з важливих особливостей вибору арматурного прутка є орієнтація стрижнів при розміщенні конструкції. Незважаючи на наявність верхньої хвилі, яка дозволяє арматурі міцно триматися в бетоні, надто високе напруження може вирвати виріб, особливо по кутах. Через це необхідно забезпечити достатньо глибоке занурення прутків у фундамент або вмонтування у сусідні конструктивні елементи. Технічна класифікація за міцністю арматури передбачає варіювання по шкалі від А1 до А6. Металева арматура здебільшого застосовується для фундаментів стрічкового типу, це замкнутий контур з бетону під усіма опорними стінами будівлі та по периметру.