Чеську мову називають однією з найважчих у світі. За складністю вивчення його порівнюють із російською, фінською, а також тайською. Швидко вивчити чеську вам допоможуть мовні курси в чехії! Більше про це шукайте на сайті Гоустаді!

Втім, оскільки вона належить до західнослов'янської мовної групи, освоїти його мешканцям країн СНД набагато легше, ніж, наприклад, арабську чи китайську. Адже склад слів, система граматичних правил, синтаксичні конструкції та інше у всіх мов групи багато в чому збігаються.

Значення слів

Деякі слова чеської мови дуже схожі з  українськими за своїм написанням та звучанням. Але значення їх може бути кардинально протилежним (úžasné - приголомшливий; pozor - увага, čerstvий - свіжий).

Граматика

Паралелі між чеською та українською граматикою простежуються. Наприклад, в обох мовах є система відмінків (в чеській - на один більше, ніж в український). Зате вибір закінчень при відмінюванні слів значно відрізняється.

Писемність

Ось із чим треба бути справді обережним! Здавалося б, все просто: чеська писемність базується на латиниці, одна літера означає один звук. Але водночас тут є звуки, аналогів яких у латинській фонетиці немає. Ось чому в Празі ми бачимо літери з чарками та гачеками (діакритичними знаками). Вони ніяк не дозволять студентам розслабитися!

Безумовно, це лише мала дещиця складнощів, з якими зіткнеться людина, яка вивчає чеську. Але не варто впадати у паніку. Всі ці тонкощі та нюанси є закономірною частиною процесу вивчення будь-якої мови. Важливо заспокоїтись, зрозуміти, що це нормально, і не втрачати мотивації.

Навіщо вивчати чеську мову?

1. Навчання в одному з вузів Чехії

Перед молодими людьми Чехія відкриває чудові перспективи. Адже якщо ви не громадянин країни, але підтверджуєте знання мови хоча б на рівні В2, то зможете безкоштовно навчатися в одному з державних вищих навчальних закладів. Тому не дивно, що до держуніверситетів Чехії прагнуть вступити так багато іноземних абітурієнтів.

Ваша мета – приватний виш? Знання державної мови стане безперечною перевагою. Насамперед він стане в нагоді для неформальних зустрічей, навіть якщо ви будете навчатися англійською. Крім того, у деяких приватних університетах за навчання мовою країни покладаються вагомі знижки.

2. Комфортне життя

Жити в країні без знання державної мови дуже складно практично неможливо. Похід у магазин, вирішення побутових проблем, просто спілкування з людьми за межами стін університету — для цього необхідно знати мову хоча б на середньому рівні.