Проблема вибору батарейок постає рано чи пізно перед кожним. Безліч електричних пристроїв працюють від одноразових автономних елементів живлення від батарейок. Придбати батарейки можна на сайті https://amperok.com.ua/ru/cat_dzherela_zhyvlennja/cat_batarejky/, де вони представлені в широкому асортименті.

Типи батарейок. Плюси та мінуси

Найпоширенішими батарейками прийнято вважати алкалінові або лужні, сольові та літієві елементи живлення. Літерами на елементі живлення позначається тип електроліту, це виглядає так: R- сольова, LR-лужна, з написом alkaline, FR – літієва, з написом lithium. А ось цифрами – розмір самої батарейки. Значить, якщо на батарейці є напис LR03, то це лужна батарейка з розміром ААА, «мізинчикова», тоді FR6 – літієва з розміром АА, «пальчикова». CR – дискова літієва батарея, цифри на ній показують точний розмір батареї. Наприклад, CR2032 означає: 20 мм у діаметрі та 3.2 мм у висоту.

1.      Сольові батарейки

Основним плюсом цього виду є його ціна, найнижча серед інших батарейок. Сольові батарейки мають невелику вагу і їх можна легко «реанімувати», наприклад, постукавши об руку. Є й мінуси:

  • невелика ємність;
  • бояться перепадів температур;
  • невеликий термін зберігання;
  • проблеми з герметичністю;
  • саморозрядження та окислення оболонки при тривалому спокої.

Сольові батарейки ідеальні для пристроїв, які не потребують великої потужності, їх можна використовувати в різних електроприладах: дитячих іграшках, пультах дистанційного керування, годинниках, ліхтариках, невеликих радіоприймачах. Для пристроїв з високим та постійним споживанням енергії краще вибирати алкалінові та літієві батареї.

2.      Алкалінові/лужні батарейки

Найпоширеніший тип батарейок – алкалінові. Вони дорожчі за сольові, мають велику ємність, надійну герметизацію, низьку швидкість саморозряду і тривалий термін зберігання. Їх недоліки – це важка вага, падіння ємності за мінусових температур, після вироблення заряду не працюють і не підлягають підзарядці. Алкалінові батарейки підходять для роботи пристроїв із середнім та високим споживанням енергії: потужних ліхтариків, дитячих іграшок, музичних плеєрів та колонок, фото/відеокамер, радіоприймачів, геймпадів, ручних прожекторів, плеєрів та диктофонів.

3.      Літієві батареї

Вони широко поширені серед портативної електроніки, кращі за сольові та лужні елементи живлення, але, на відміну від своїх аналогів, дорогі. Серед переваг варто виділити тривалий термін зберігання, легкість, стабільну напругу, температурну стійкість, хорошу енергоємність та щільність. Батарейки здатні працювати в кілька разів довше за інші типи і не розряджатися при зберіганні. Ідеально підійдуть для пристроїв, що працюють у різних температурних режимах, такі батарейки не підведуть у найвідповідальніший момент.