Плитка вирізняється привабливим зовнішнім виглядом, тривалим терміном використання, простотою в догляді та стійкістю до регулярних погодних опадів і різких перепадів температури. Але щоби зберегти її первісний вигляд, треба знати не тільки те, який треба купити клей для плитки, але і як його використовувати. Тільки тоді поверхня після ремонту зберігатиме свій вигляд. Для отримання цього результату необхідно дотримуватися технології. Наступні поради підібрані разом із працівниками магазину Leroy Merlin.

Як треба підготуватися?

Щоб уникнути проблем надалі та не спостерігати шматки плитки, що відпадає, необхідно вирівняти, поґрунтувати поверхню. Не варто забувати і про використання спеціального шпателя, саме він дає змогу забезпечити необхідне зчеплення плитки зі стіною.

Сам процес нанесення клею дуже простий:

  • Спочатку виконується нанесення клейового складу на стіну.
  • Далі — нанесення аналогічної кількості матеріалу на саму плитку.
  • Зайву кількість клею прибирають за допомогою гребінчастого шпателя, він же надає рівномірності (найкраще проводити це, тримаючи інструмент під кутом).

Найголовніше в процесі — уникати появи пустот між поверхнею і самою плиткою. В іншому разі покриття може псуватися аж до утворення тріщин або відколів. Правило особливо актуальне під час роботи з габаритною плиткою.

Саме тому варто уникати точкового нанесення клею. Подібна економія будівельного матеріалу ні до чого доброго не призведе.

Як вибрати будівельний матеріал?

Під час купівлі можна використовувати як суху основу, яка розводиться водою, так і вже готові склади. Підбирається клей просто, досить тільки визначитися, який тип плитки використовуватиметься у вашому випадку. Тоді на упаковці будівельного матеріалу буде вказано, для якої поверхні він найкраще підійде.

Найголовніше, варто пам'ятати, що сухі склади не можна використовувати у великих кількостях відразу, краще робити розчин поступово. В іншому разі, якщо він засохне, скористатися ним уже не вийде.