При необхідності фторування проводять починаючи з 1,5-2-х років, а частота проведення процедури визначається лікарем в залежності від ступеня дефіциту фтору та пошкодження емалі. Про переваги фторування зубів у дітей читай на https://moms.ua/services/ftoruvannya-zubiv-u-ditej/. При дотриманні всіх рекомендацій курс фторування дозволяє досягти довготривалого позитивного ефекту.

Протипоказанням до фторування є:

- флюороз (ендемічна крапчастість зубів);

- алергія на фторовмісні препарати;

- каріозні ушкодження середнього та високого ступеня;

- надлишок фтору в навколишньому середовищі або організмі пацієнта;

- гіпертрофована чутливість до запахів та смаків. 

Види фторування зубів у дітей

Насичення зубної емалі фтором може проводитися двома методами – простим та глибоким. Просте фторування проводиться з використанням двох спеціальних капп, які заповнюються препаратом, що містить фтор, надягаються на зуби і на деякий час залишаються. Таку процедуру можна проводити навіть у домашніх умовах.

Пройшовши за посиланням https://moms.ua/services/profilaktika/, ви дізнаєтесь все про профілактику карієсу у дітей!

Глибоке фторування займає трохи більше часу. Ця процедура полягає у заповненні фтористим препаратом кожного зуба окремо, за рахунок цього речовина проникає у глибокі шари емалі, чого не можна досягти за допомогою простого фторування.

Перевагами глибокого фторування є:

- довготривалий ефект процедури (до кількох років);

- висока ефективність ремінералізації;

- необхідність проведення професійного чищення зубів від твердих відкладень;

- обробка за допомогою декількох засобів - фторидних складів, солей магнію та міді, гідроксиду кальцію;

- додаткові етапи сушки між нанесенням препаратів.

Мінусом глибокого фторування є його тривалість, через що діти витримують процедуру гірше, ніж дорослі пацієнти. Просте фторування виконується набагато швидше, тому частіше застосовується у дитячій стоматології. На сайті https://moms.ua/ ви можете записати вашу дитину на фторування зубів.

Після проведення фторування рекомендується продовжувати ефект від процедури регулярним використанням фторвмісних паст та ополіскувачів.

Незважаючи на те, що фторування молочного зуба є скоріше профілактичною, аніж лікувальною процедурою, завчасна боротьба з дефіцитом фтору у дітей суттєво знижує ризик виникнення патологій у майбутньому, коли молочні зуби зміняться постійними.