Безперечно, найважливішим інструментом для отримання ідеального знімка є потужний і надійний фотоапарат, оснащений різноманітними функціями. Але будь-який любитель або професіонал, що себе поважає, не може обійтися без корисних аксесуарів, які значно полегшують зйомку та підвищують якість фотографій.

Яке додаткове обладнання потрібно придбати, якщо ви націлені розвиватися як фотохудожник чи бажаєте зробити хобі своєю професією?

Сумка для фотоапарата

Звичайно, свій «фотик» можна носити в будь-чому, але чи додасть це комфорту та впевненості у збереженні дорогої фотокамери?

Фахівці у сфері відео та фотозйомок спеціально розробляють конструкцію сумок таким чином, щоб усі знімні елементи камери знаходилися на своїх місцях, а сам фотоапарат був надійно зафіксований всередині сумки для фотоапарату.

Виробники з року в рік випускають нові моделі сумок з ергономічним та стильним дизайном, що підходять за розміром до різних моделей камер від відомих марок. Вони відрізняються міцністю, надійними ременями та ручками, мають водовідштовхувальні властивості.

Штатив для фотоапарата

Цей пристрій просто незамінний для отримання чітких фотографій без ефекту зміщення. Штатив для фототехніки використовуються не тільки для студійної зйомки, але і на відкритому повітрі, завдяки алюмінієвим ніжкам, які можна змінити за потребою.

Вироби бувають підлоговими та настільними, їх роблять із карбонового сплаву та алюмінію, вони відрізняються по висоті та масивності.

Сучасна технологія – модульні штативи, що підходять під більшість видів фотомистецтва, їх легко пристосувати до різних умов зйомки. У складеному стані мають невелику довжину, вміщуються в дорожню сумку або рюкзак, що є дуже важливим для виїзних фотосесій.

Світлофільтр

У стандартний набір кожного фотографа входять різні види світлофільтрів. Прилади поглинають світло, видаляють сонячні відблиски, роблячи акцентні деталі знімка більш вираженими.

  • Захисні. Виконують функцію підвищення прозорості та забезпечують захист основної лінзи на камері.
  • Поляризаційні. Забирають непотрібні відблиски, підвищують контрастність при надто яскравому освітленні.
  • Нейтрально-сірі – збільшують час витримки, дозволяють отримати якісне зображення пейзажів, предметів, що рухаються, і людей.
  • Теплі/холодні – застосовуються при специфічному освітленні, для зйомок під водою.

Олівець для чищення оптики

Різні очисники для лінз – це необхідний атрибут для кожного фотографа. Ретельний догляд оптики безпосередньо впливає на якість знімків. Асортимент товарів досить великий, але вони вирішують одне завдання – ретельне очищення оптичних деталей від пилу, відбитків пальців та інших забруднень.

Найчастіше використовується олівець для чищення оптики, який на вигляд більше нагадує маркер. Спеціальний наконечник просочується засобом для чищення, який м'яко діє, не залишаючи розводів або подряпин. Невеликі розміри дозволяють скрізь носити його з собою та використовувати за будь-якої необхідності.

Повсякденний об'єктив

Хоча досвідчені фотохудожники рекомендують мати кілька змінних об'єктивів з різним фокусуванням, все ж таки стандартний класичний об'єктив із зумом завжди стане в нагоді не тільки новачкам, а й профі.

Найкращим стандартом вважається фокусування в діапазоні від 24 до 70 мм. Це дає можливість охопити практично всі види фотомистецтва – портрет, пейзаж, спортивне фото, постановочні кадри тощо.

Більший діапазон дозволяє знімати різнопланові кадри протягом дня, не змінюючи об'єктив.

Зовнішній спалах

Навіщо потрібний цей пристрій, якщо у фотокамері є вбудований спалах? У деяких випадках зовнішній спалах просто незамінний, якщо ви висуваєте високі вимоги до чіткості фото.

  • Для зйомок на відстанях від 5 метрів і більше, при роботі з ширококутними об'єктивами.
  • Для серійних знімків – це дозволяє максимально скоротити інтервали між кадрами.

Пристрій може повертатись у потрібний бік та змінювати кут напряму світла, що відкриває більше можливостей для фотографа.

Відбивач світла (екран або рефлектор)

Лайт-диск або екранний відбивач є необхідним аксесуаром для ідеальних портретних зйомок. Існує кілька різновидів відбивачів.

  • Золотий. Надає блідим та світлим холодним відтінкам шкіри м'яке тепле свічення.
  • Білий. Підсилює природне сонячне світло, забезпечуючи вихід із тіні глибоких затемнених ділянок обличчя.
  • Срібний. Не змінює колір волосся та предметів одягу, добре опрацьовує тіні у похмуру погоду.
  • Чорний. Забирає надлишки освітлення, зменшує різкі переходи від тіні до світла, надаючи контурам плавність і м'якість.

Як видно арсенал фотографа немаленький, але воно того варте! Озброївшись базовим набором та експериментуючи з фотообладнанням, можна отримувати якісні знімки, не маючи великого досвіду. Бажаємо вам творчих успіхів!