Погодні умови в зимовий період бувають надскладними, особливо в східних регіонах, де переважають вітри, а температура може сягати до -20 ℃, а в деякі періоди навіть нижче. Щоб зігрітися та відпочити в період несення служби на різних ділянках фронту потрібно спорядження, яке ефективно виконуватиме призначену функцію. Купити військовий спальний мішок бажано до настання холодів — з метою забезпечення певного комфорту в умовах перебування.

Як вибрати виріб, що буде в пригоді для людини, яка знаходиться на ділянці виконання бойових завдань? Теплоту збереже натуральний наповнювач — пух. Від синтетичних матеріалів не варто очікувати належного ефекту. Такі вироби можуть використовуватися як тактичні, але краще зігрівають легкі пухові спальники. Існує критерій — температура комфорту, за яким треба вибирати спальний мішок, щоб забезпечити необхідні умови відпочинку. Також можна надати перевагу певній формі виробу — це може бути кокон або ковдра.

Спальні мішки як спецспорядження

Такі вироби відрізняються від тих, що призначені для туристів. Вони адаптовані під використання в польових умовах під час ведення воєнних операцій, тому мають наступні характеристики:

  • теплоізоляція. Спеціальні матеріали та технології виготовлення військових спальних мішків сприяють збереженню тепла при різних погодних умовах;
  • вологостійкість. Вироби не промокають, бо тканина відштовхує воду, не даючи їй проникнути вглиб волокон;
  • легкість та компактність. Оптимізований дизайн та використання матеріалів, що мають невелику вагу, дають змогу відшивати вироби, які неважко експлуатувати та переносити;
  • щільність від проникнення холодного повітря. Задля цього встановлюється спеціальна фурнітура: замки та блискавки, що не допускають теплообміну з зовнішнім середовищем;
  • вентиляція. У деяких виробах забезпечується відведення надлишкової вологи з метою запобігання спітнінню користувача;
  • камуфляж. За умов експлуатації виробів у місцях ведення бойових дій розробляються принти та різні кольорові рішення для зменшення помітності на ділянках розташування;
  • сумісність з іншим спорядженням. Для зручності розробляються моделі, які підходять для одночасного користування з типовими наметами та рюкзаками.

Дуже важливо мати можливість відновити сили після виконання бойових завдань, навіть якщо немає зручного місця для відпочинку. Виробники, що пропонують якісну продукцію, подбали про те, щоб забезпечити комфорт військовим, які перебувають в екстремальних умовах.

Що допоможе зберегти тепло

У морозну погоду дуже важко зігрітися, знаходячись у бліндажі, окопі або на відкритому просторі. Не варто допускати переохолодження. Хімічна грілка для тіла, яку можна придбати в магазині, виділяє тепло при контакті з киснем. Вона здатна зігріти навіть у тому разі, якщо користувач вимушений знаходитися в нерухомому стані. Грілками можна зігріти руки, ноги або тіло — це залежить від призначення виробу, що вказано на пакуванні.

Хімічна речовина, що входить у склад, працює лише одноразово. Після цього її утилізують звичайним способом. Також можна придбати грілки багаторазового використання. Вони нагріваються завдяки розчиненню кристалів солі після нагріву. При остиганні ефект поступово втрачається. Щоб знову почалася реакція з виділенням тепла, грілку треба прокип’ятити у воді при повільному підвищенні її температури.