Багато водіїв стикаються з такою проблемою, як поява скрипу у підвісці. В основному звук з'являється в різних ситуаціях, але основною причиною є втулки стабілізатора, які вийшли з ладу. На практиці це поширена ситуація, тому пропонуємо розібратися, чому скриплять поліуретанові сайлентблоки, і що з цим робити?

Потрібно почати з того, що у продажу можна знайти деталі з гуми, але вони не популярні, тому рідко застосовуються. Якщо говорити про поліуретан, то він має такі переваги:

  • Збільшена міцність, що знижує періодичність у проведенні заміни;
  • Стійкість до змін температури. Як за низьких, так і високих позначок, якість виробу не зміниться;
  • Тривалий термін використання;
  • Практичність у ремонті, адже резинові деталі йому не підлягають;
  • Універсальність;

Незважаючи на переваги, при активній їзді навіть після монтажу нових деталей може з'являтися невеликий скрип. На це є причини, які потрібно знати.

Чому з'являється скрип сайлентблоків?

Незалежно від навантаження на транспортний засіб та якості дорожнього полотна, причин може бути дві:

  • Неправильний вибір діаметрів отвору деталей та стабілізатора. Ця проблема трапляється часто. Фахівці говорять про те, що діаметр втулки обов'язково має бути меншим на 1 мм. Відстань, у яку потрапляють забруднення, є причиною появи скрипу, що є актуальним, якщо водій поставив нові деталі;
  • Відсутність мастила на поліуретановому сайлентблоці. Така проблема зустрічається рідше, але все ж таки, вона є. Проводити їх змащення можна із зовнішньої та внутрішньої частини, що не вимагатиме багато часу;

Виходячи зі сказаного постає питання: «При появі скрипу, чим проводити змащення, для його усунення та продовження терміну служби?». Оптимальним рішенням буде якісний засіб, еластичність якого дозволить заповнити порожнечу. Після обробки, можна провести тестування та переконатися, що проблема зникла.

Чи потрібно звертатися до автосервісу?

Якщо під час їзди з'явився скрип, і ви не готові розбиратися в тому, що послужило його причиною, найкращим рішенням буде звернення до автосервісу. Фахівці проведуть діагностику і зможуть зрозуміти, у чому проблема. Як рішення проводиться: підбір деталей або змащування. Перша процедура буде дорожчою, а друга – не вимагатиме великих вкладень. Незалежно від того, що спричинило скрип сайлентблока, потрібно звернутися в сервіс.