Пінобетон та газобетон родинні будівельні матеріали, що знайшли застосування в будівництві. Питання: «Що краще піноблок чи газоблок? Що вибрати?» неминуче встає при будівництві приватних будинків. Ці матеріали належать до класу легких бетонів. Кожен має свої переваги. Визначитися при виборі: що купити - газоблок чи піноблок? допоможе не суб'єктивна думка, а знання основних властивостей пінобетону та газобетону.

Чим відрізняється піноблок від газоблоку. Характеристики

Ніздрюватий бетон, з якого виготовлені піноблоки (пінобетон) та газоблоки (газобетон), це стіновий матеріал, в ньому по всій поверхні рівномірно розподілені невеликі пори. Технологія виробництва та основні компоненти впливають на характеристики цих багато в чому схожих будівельних матеріалів.

Як виробляють

Легкі бетони виготовляють з екологічних компонентів. Спосіб виробництва має суттєві відмінності, пори з'являються в результаті різних технологічних процесів.

Піноблоки:

  • компоненти з'єднуються, додається спеціальний піно утворювальний наповнювач;
  • бетон та піна змішуються механічним способом;
  • затвердіння проходить у природних умовах;
  • обладнання для виробництва по кишені підприємцю «середньої руки». Піноблоки часто випускають на невеликих кустарних виробництвах;
  • готові вироби нерідко мають нерівну поверхню. Відхилення в розмірах бувають досить суттєві, що погіршує якість кладки.

Газоблоки:

  • комірчаста структура з'являється в результаті хімічної реакції між основними компонентами;
  • для підвищення міцності готові блоки обробляються в автоклавній установці;
  • газобетон можна виготовити тільки в заводських умовах на високотехнологічному, дорогому обладнанні; якість матеріалу набагато вища, ніж у пінобетону, виготовленому кустарним способом;
  • геометрія газоблоків практично ідеальна. Монтаж конструкції просувається з високою швидкістю, кладка виходить міцною та монолітною.

З чого виробляють

Обидва види ніздрюватих бетонів можна сміливо віднести до екологічних будівельних матеріалів. Деякі будівельники насторожено ставляться до алюмінієвої пудри, що вимагається для виробництва газоблоків. Але, в готових виробах цей компонент відсутній.

Для виготовлення пінобетону використовується вапно, вода, цемент, деякі види виробничих відходів: доменний шлак, та інші. Обов'язковий компонент сульфід, що утворює пінну структуру матеріалу.

Склад газобетону: цемент, кварцовий пісок, вода, вапно. Обов'язковий компонент алюмінієва паста. У чистому вигляді цей компонент шкодить здоров'ю людини, але у процесі виробництва частинки розчиняються.