Побутовий водонагрівач проточного типу не потребує в наявності спеціальної накопичувальної місткості. Принцип його роботи полягає в тому, що потоку води повідомляється необхідна кількість теплової енергії за той короткий період, поки він проходить через пристрій.

У сучасних водонагрівальних установках застосовують такі способи підігрівання води :

за допомогою електричної енергії, що нагріває ТЕН або неізольовану металеву спіраль;

за допомогою газового пальника;

із застосуванням теплообмінника, в якому вода отримує теплову енергію від якого-небудь теплоносія.

Останній з перерахованих варіантів зустрічається украй рідко, набагато частіше застосовують один з перших двох.

Чим же привабливий проточний водонагрівач з точки зору споживача? Ось основні переваги цього пристрою, чому варто купити бойлер:

невеликі габарити (за рахунок відсутності накопичувального бака);

гаряча вода постійна, не треба чекати, як в системах накопичувального типу, поки її запас заповниться;

доступна ціна (знову ж таки, позначається відсутність бака-акумулятора, із-за якого накопичувальні водонагрівачі обходяться дещо дорожче).

Важливим недоліком проточних водонагрівачів є те, що для своїх функцій вони вимагають порівняно великої потужності нагрівального елементу.

У зв'язку з цим виникають додаткові вимоги при установці цього устаткування : для електричних нагрівачів - якість електропроводки в квартирі, для газових - наявність каналів для димоочищувачів у будинку (побудувати димар окремо не представляється можливим, він має бути передбачений на етапі проектування житлового будинку).

Усі ці труднощі стали причиною того, що проточні водонагрівачі на даний момент мають менший попит, ніж електричні нагрівачі води накопичувального типу (так звані, бойлери).

Для того, щоб правильно вибрати проточний водонагрівач для квартири, необхідно послідовно відповісти на низку запитань :

1. Джерело енергії : газ або електрика? Якщо у вашому будинку існують димохідні канали і комунальні служби дозволяють установку газового устаткування, то найбільш прийнятним варіантом буде установка газової колонки. Потужності стандартного газового пальника вистачає навіть на підігрівання води для душу в зимовий період. Якщо ж ваш будинок димарями не оснащений, то доведеться встановлювати електричний водонагрівач.

Його максимальна потужність залежить від типу існуючої проводки.

Приміром, в старих будинках, в щитках яких встановлюють запобіжники, розраховані на максимальний струм в 16 ампер, можна встановлювати водонагрівачі з потужністю не вище 3,5 кВт.

При будівництві будинків в пізніший період закладалися електромережі, розраховані на 32 і навіть 40 ампер.

Така проводка витримає нагрівач потужністю до 8 кВт. Якщо ви хочете встановити потужніший агрегат, необхідно погоджувати з компанією постачальником електроенергії прокладення окремого силового кабелю.