• Головна
  • Кіровоградці, не дайте газові з помічника перетворитися на вбивцю
15:13, 7 листопада 2015 р.

Кіровоградці, не дайте газові з помічника перетворитися на вбивцю

Під час використання газу в побуті порушення правил експлуатації газового обладнання може призвести до дуже тяжких наслідків.

Користування пошкодженими газовими плитами, газопроводами призводить до отруєнь газом, вибухів і пожеж. Під час тривалого горіння газу в закритому приміщенні утворюється чадний газ – дуже токсична речовина, яка при кімнатній температурі активно реагує з киснем і здатна зменшувати його концентрацію в повітрі та крові. Якщо вчасно не зреагувати і не провітрити приміщення та не надати потерпілому медичну допомогу, то людина непритомніє, у неї зупиняється дихання, після чого вона помирає.

Окрім чадного газу, при цьому можуть утворюватися небезпечні для життя шкідливі хімічні з`єднання (формальдегід, ацетон та інші). От чому з газовими приладами потрібно поводитися особливо обережно і завжди дотримуватися правил безпеки. Відчувши запах газу у приміщенні, потрібно негайно вимкнути пальники й перекрити газ. Коли їх вимкнено, необхідно перевірити, чи перекрито також газовий кран, слід відчинити вікна і двері, створити протяг і провітрити приміщення.

Потрібно уникати дій, які можуть викликати іскру й вибух: не вмикати електрику (вимикач, електричний дзвінок, розетки), не користуватись для освітлення відкритим вогнем, не палити, не намагатися виявити витік газу, підносячи до можливого місця витоку запалений сірник або запальничку. Якщо здається, що газова труба «труїть», потрібно нанести на неї мильну піну – у місці витоку з'являться бульбашки.

Не можна ремонтувати газове обладнання самотужки, потрібно повідомити про витікання газу спеціалістам аварійно-диспетчерської служби газового господарства за номером телефону 104 та залишити приміщення...

Щоденно слід пам’ятати, що не можна залишати увімкнений пальник без нагляду, потрібно стежити, щоб вода, молоко, суп тощо після закипання не залили газ. Не можна використовувати газову плиту для опалення приміщення, навантажувати газові труби, вішаючи на них будь-що, стукати по них, тривалий час перебувати в приміщенні, де знаходиться увімкнене газове обладнання.

Кіровоградські міські курси НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#газ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...