15:30, 29 січня 2016 р.
На Кіровоградщині демобілізованим військовослужбовцям допомогають стати активними суб’єктами ринку праці
Додому, на Кіровоградщину, продовжують повертатися наші захисники, демобілізовані військовослужбовці та учасники антитерористичної операції. Це особлива категорія громадян, адже вони пройшли чимало складних випробувань і з пораненими душами намагаються якнайшвидше повернутися до мирного життя. Проблем у них вистачає, а однією з ключових є працевлаштування.
Державна служба зайнятості використовує всі важелі впливу, знаходить нові дієві форми роботи, аби кожного демобілізованого військовослужбовця повернути в систему реальних трудових відносин.
Слід зазначити, що упродовж минулого року до центрів зайнятості області звернулося 1000 громадян зазначеної категорії, із яких 135 працевлаштовані, 61 особу залучено до професійного навчання; 73 започаткували та успішно впроваджують у життя власний бізнес, 47 брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.
Наприклад, житель Долинського району, Віталій Б. після демобілізації по допомогу в пошуку підходящої роботи завернувся до районного центру зайнятості, за сприяння якого був працевлаштований пожежним-рятувальником до двадцятої Державної Пожежно-рятувальної частини управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області.
Брати Володимир та Микола із Голованівського району після невдалих спроб самостійного працевлаштування вирішили звернутися по допомогу до районного центру зайнятості. Згодом їх запросили на співбесіду до агрофірми «Хлібороб», за результатами якої вони отримали роботу водія автотранспортних засобів та робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва.
За сприяння Устинівського районного центру зайнятості двоє демобілізованих військовослужбовців, Павло К. та Сергій Б. були працевлаштовані доУстинівського районного військового комісаріату.
У процесі діяльності державної служби зайнятості значна увага приділяється й підвищенню конкурентоспроможності громадян зазначеної категорії на ринку праці шляхом організації професійного навчання. Так, підвищити власну кваліфікацію за сприяння служби зайнятості погодився демобілізований військовослужбовець Василь П., мешканець Олександрівського району. Чоловік успішно завершив професійне навчання на базі обласного комунального навчально-курсового комбінату «Аграрник» за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», після чого відразу був працевлаштований до КП «Єлизаветградківський психоневрологічний інтернат».
Іван Н., учасник антитерористичної операції, за допомогою в працевлаштуванні звернувся до Олександрійського міськрайонного центру зайнятості. Відвідавши інформаційні семінари, що орієнтують безробітних громадян на самозайнятість, він дізнався, що за сприяння служби зайнятості зареєстровані безробітні можуть організувати власний бізнес. Перспектива стати підприємцем зацікавила шукача роботи, адже, за його словами, таким чином він зможе досягти фінансової стабільності, забезпечувати родину й з упевненістю дивитися в завтрашній день. Отримавши одноразову грошову допомогу по безробіттю для започаткування власної справи, Іван Н. почав провадити підприємницьку діяльність у напрямку торгівлі гарячими напоями з кавового автомату. Власний бізнес став для нього засобом реалізації особистісного потенціалу й дозволив повірити у свої сили.
Можливістю відкрити власну справу скористався й учасник бойових дій Андрій І., який після проходження військової служби зіткнувся з проблемою працевлаштування. Маючи вищу освіту за кваліфікацією інженера з гірничих робіт, він не зміг на місцевому ринку праці самостійно знайти підходящу роботу, тому за допомогою звернувся до Голованівського районного центру зайнятості. Відвідавши інформаційні семінари, чоловік дізнався про те, що однією із соціальних послуг, які надає служба зайнятості клієнтам, є сприяння в започаткуванні безробітними власної справи. Будучи цілеспрямованим та рішучим, чоловік вирішив ризикнути й стати підприємцем. Сферою професійної діяльності він обрав ремонт легкових автомобілів. Згодом Андрій І. пройшов курси «Підприємець-початківець», на яких отримав знання, необхідні для організації власного бізнесу, склав та успішно захистив бізнес-план. Отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю, він почав реалізовувати задумані бізнес-ідеї.
Такою послугою скористалися й Максим М. та Сергій К., які після проходження військової служби та звільнення в запас звернулися до Петрівського районного центру зайнятості з метою працевлаштування. На той час підходящого місця роботи для чоловіків не було, тому вони вирішили створити їх для себе шляхом започаткування власного бізнесу. За рекомендацією фахівців районного центру зайнятості вони стали учасниками різноманітних заходів, у тому числі й семінарів «Як розпочати власний бізнес» та «Від бізнес-ідеї до власної справи». Під час зазначених заходів молоді люди отримали інформацію про стан ринку праці, перспективи розвитку підприємництва в регіоні, алгоритм дій, які варто здійснити для започаткування власної справи. Максим М. та Сергій К. вирішили спробувати власні сили в бізнесі, а після профдіагностичного тестування остаточно впевнилися в правильності свого вибору. На базі ПП Дерев'янко Т. Є. чоловіки пройшли професійне навчання шляхом стажування за професією продавця непродовольчих товарів, після чого розробили та успішно захистили бізнес-план, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної підприємницької діяльності та почали активно впроваджувати задумане в реальність. Зараз чоловіки займаються роздрібною торгівлею спортивним одягом та чоловічим взуттям.
Відділ організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:06
2 грудня
10:28
2 грудня
20:15
30 листопада
18:19
30 листопада
13:58
30 листопада
Оголошення
16:53, 2 грудня
16:53, 2 грудня
19:15, 21 листопада
19:15, 21 листопада
07:57, 23 листопада
live comments feed...