• Головна
  • На Кіровоградщині планують створити 13 центрів професійної освіти
13:02, 18 березня 2016 р.

На Кіровоградщині планують створити 13 центрів професійної освіти

В облдержадміністрації відбулось засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. Розпочалось засідання ротацією голови ради, яку до цього очолював голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко. Наразі головою обласної тристоронньої соціально-економічної ради обрано Максима Баланенка, голову Федерації профспілок області.

А ключове питання, яке рада розглянула сьогодні, стосувалось стану та перспектив підготовки кадрів робітничих професій в області.

Як зауважив голова ОДА Сергій Кузьменко, питання професійно-технічної освіти має велике значення, оскільки стосується забезпечення робітничими кадрами різних галузей господарювання. Згадав він і про реформування системи в цілому, де виконавчої влади на місцях стосується фінансовий бік процесу. І перед місцевим самоврядуванням постає завдання активніше брати участь у фінансуванні закладів галузі професійної освіти. Як зауважив Сергій Кузьменко, ставлення влади на місцях до змін у фінансуванні професійно-технічних навчальних закладів, що лягає на рівень місцевих бюджетів, неоднозначне. Відтак, Верховна Рада України прийняла зміни до бюджету, згідно з якими професійна освіта може розраховувати на фінансову підтримку з держбюджету. Однак певні заперечення з цього приводу має Міністерство фінансів. Наразі це питання не вирішено.

Що ж стосується професійно-технічної освіти області, Сергій Кузьменко охарактеризував головні позитивні напрацювання. За його словами, із 3200 минулорічних випускників ПТНЗ 2849 були надані перші робочі місця, що становить 89,2% від їх загальної кількості. Сергій Кузьменко наголошує, що розподіл випускників, забезпечення їх першим робочим місцем має стабільний характер протягом останніх 10 років.

Це також доводять і показники працевлаштування слухачів, які пройшли професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості, що зросли з 91,5% в 2013 році до 95,8% в 2015 році.

Разом з цим, голова ОДА виділив і нагальне завдання по галузі: у процесі реформи професійно-технічної освіти виникає потреба кардинального перегляду ситуації на ринку праці між замовником-роботодавцем і закладами, які готують робітничі кадри.

Більш детально про стан справ в галузі і перспективи її реформування інформував начальник управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимир Таборанський. Він повідомив, що в області працюють 24 ПТНЗ: 2 – вищих, які готують молодших спеціалістів, 9 ліцеїв, 11 ПТУ і 2 навчальних центри при установах виконання покарань. Розраховані ці заклади на 13615 навчальних місць, нині там навчаються 7185 осіб, показник наповнюваності – 53%. Зрозуміло, що цей показник не надто високий, тому є нагальна потреба змін в системі в цілому. Однак, як зауважив Володимир Таборанський, зміни в галузі відбуваються дуже повільно, оскільки всі повноваження належать профільному Міністерству. "Лише коли ПТНЗ будуть передані на обласний рівень, можна буде формувати мережу, якої й потребує область", - зазначив Володимир Таборанський.

Наразі обласне управління освіти розробило план укрупнення і створення багатопрофільних та профільних центрів професійної освіти, згідно з яким в області мають запрацювати 13 таких центрів. Володимир Таборанський детально розповів про розроблений план. Так, за його словами, планується, що у Кіровограді після об'єднання 6 ПТНЗ запрацюють 4 профільні центри професійної освіти. Об'єднання чекає на ПТНЗ Олександрії та Знам'янки, наразі в цих містах по 2 заклади. В західній частині області планують об'єднати Гайворонський ліцей і ПТУ із Ульяновським училищем із центром у Гайвороні. До Піщанобрідського ліцею (Добровеличківський район) приєднають ПТУ селища Торговиця (Новоархангельський район). Олександрівську філію Кіровоградського ПТНЗ разом із Капітанівським училищем (Новомиргородський район) приєднають до Маловисківського ПТУ. Окремо працюватиме Новгородківське і Бобринецьке ПТУ, які вже обслуговують сусідні із ними райони, де навчальних закладів відповідного спрямування немає. Об’єднавчі зміни не торкнуться Новоукраїнського ПТУ через його специфіку роботи - тут є спеціальні групи для дітей із вадами розвитку.

Володимир Таборанський наголосив, що об'єднання і укрупнення ПТНЗ аж ніяк не означає їхнього закриття, зміняться лише управлінські підходи в роботі закладів, педагогічний колектив й учні постраждати від реформи не повинні.

Про реформу в галузі професійно-технічної освіти говорив і голова Федерації профспілок області Максим Баланенко.

Окрім цього, про якість підготовки робітничих кадрів своїми думками під час засідання ради поділився голова правління Кіровоградського обласного об’єднання організацій роботодавців Павло Штутман.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підготовка кадрів
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...