09:00, 10 квітня 2017 р.

«Зірка» виграла у «Ворскли»

У 24-му турі Ліги Парі-Матч кропивницька «Зірка» зустрічалась із полтавською «Ворсклою» і вдруге в цьому сезоні переграла підопічних Василя Сачка. Єдиний м’яч у цьому цікавому та динамічному протиборстві на свій рахунок записав Борха Екіса, для якого цей гол став першим у складі «Зірки».

Нагадаємо, що заключний матч першого етапу між цими суперниками завершився нульовою нічиєю. Перед звітним поєдинком наша команда зіштовхнулася з кадровими проблемами, адже через дискваліфікацію пропускали гру Андрій Бацула, Максим Драченко та Роман Попов. Тож, у стартовому складі на лівому фланзі захисту з’явився молодий Олексій Збунь, який вперше зіграв в основі у Лізі Парі-Матч. Також від початку протиборства на вістрі атаки діяв Дмитро Білоног. На решті ж позицій все було більш-менш очікувано та прогнозовано.

Уже на першій хвилині матчу біля воріт Євгена Паста виникла небезпека. Сергій Мякушко пробивав низом, і наш голкіпер зіграв надійно. А згодом у центрі поля відбулося неприємне зіткнення між Олексієм Чичиковим та Володимиром Чеснаковим, після якого центрбек гостей не зміг продовжити поєдинок. Замість капітана «Ворскли» в гру вступив Ардін Даллку. Тим часом у нашої команди була перспективна контратака, але Павло Полегенько трохи забарився з передачею.

А на п’ятнадцятій хвилині Борха гостро пробивав головою, після подачі Ігоря Загальського з кута поля, проте м’яч полетів трохи неточно. Як показав подальший розвиток подій, це була лише пристрілка іспанського легіонера. У відповідь полтавчани організували атаку лівим флангом. Павло Ребенок виконав навіс до штрафного майданчика, там до м’яча не дістався Сергій Мякушко, а Дмитро Фатєєв виніс м’яч якнайдалі. Згодом у кропивничан було два потенційно небезпечних моменти. Спочатку Артем Сітало свідомо пропустив м’яч, та Олексію Чичикову не дали пробити захисники. Згодом Федеріко Перейра пробивав уже в порожні ворота, після помилки Богдана Сарнавського на виході, та свого голкіпера підстрахували оборонці, які заблокували удар. Ще за кілька хвилин наш капітан, після чергової подачі зі стандарту, намагався пробити, в боротьбі з опонентом, але й цей удар дивідендів підопічним Романа Монарьова не приніс.

Відтак, у ці хвилини саме «Зірка» домінувала у володінні м’ячем і мала більше нагод для взяття воріт. На 28-й хвилині стовідсотковий момент створив Дмитро Білоног, котрий увірвався до штрафного майданчика і «шведою» пробив по воротах. У матчі з «Чорноморцем» схожим ударом півзахисник відзначився, але цього разу Богдан Сарнавський був на висоті.

Наприкінці тайму на дуже хороший простріл Дмитра Білонога з лівого флангу в штрафному майданчику ворсклян ніхто не відгукнувся. Також перспективно вривався до штрафного майданчика Олексій Збунь, проте прикро наступив на м’яч і втратив хорошу нагоду загострити ситуацію. Через ту саму причину, можливістю забити в атаці у відповідь не скористався Сергій Мякушко. Тож, на перерву суперники відправилися за нульової нічиєї.

Другий тайм розпочався з атаки «Зірки». Артем Сітало справа віддав передачу в район одинадцятиметрової позначки на Дмитра Білонога, а наш форвард пробив потужно, але неточно – шанс вийти вперед було втрачено. За дві хвилини той таки Білоног вибіг «на побачення» з Богданом Сарнавським, обіграв його, та у порожні ворота не влучив, пробивши набагато вище. Знайшовся контраргумент і в полтавчан. На дальній удар суперника зреагував Євген Паст, відбивши перед собою м’яч, а на добивання від Андрія Ткачука кинувся Федеріко Перейра.

Згодом два поспіль кутових, що мала наша команда, теж не увінчались успіхом. Спочатку захисники впорались із подачею від прапорця, а згодом Борха Екіса головою пробив повз ціль. У середині другого тайму Роман Монарьов вирішив дещо «освіжити» атаку. Замість Ігоря Загальського на полі з’явився Олександр Акименко й мав можливість відзначитися першим же дотиком. Але захисники, після націленої передачі в штрафну, вибили м’яч на кутовий. І саме цей стандарт приніс успіх господарям поля. З подачі партнерів гол у ворота «Ворскли» забив Борха Екіса, підхопивши м’яч після того, як голкіпер відбив його перед собою. Це був дебютний гол іспанця у футболці кропивничан – 1:0.

За п’ять хвилин на полі, замість Дмитра Білонога, з’явився Адерінсола Есеола. І в штрафному майданчику наш український нігерієць мав нагоду, щоб пробити, та захисники гостей збили його. Арбітр ніби взяв свисток до рота, аби призначити пенальті, але не наважився цього зробити. У середині другого тайму на полі глядачі спостерігали справжні «гойдалки». Команди почали грати без центра поля. Матч тримав усіх у напрузі та все ж, до реального моменту справа не дійшла. Лише на 79-й хвилині можна пригадати удар головою від ворсклян повз ворота, коли Євген Паст невдало залишив лінію.

Дійсно йойкнуло серце в усіх уболівальників «Зірки», коли здалеку «вистрілив» Павло Ребенок. Євген Паст уже не дотягувався до м’яча, але на допомогу прийшла поперечина, котра прийняла удар на себе. Під завісу зустрічі Артем Щедрий проривався лівим флангом до штрафного майданчика, але його простріл захисники перевели на кутовий, з яким оборонці також упоралися, щоправда, підбір виграв Борха й на небезпечній позиції заробив стандарт. Штрафний удар класно виконав Павло Полегенько, проте в отвір воріт, як у матчі з «Динамо», не влучив.

Підопічні Василя Сачка спробували піти у фінальний штурм, але наша оборона впоралася з усіма атакуючими поривами. Тож, кропивничани здобули перемогу з рахунком 1:0.

«Зірка» (Кропивницький) – «Ворскла» (Полтава) – 1:0 (0:0).

8 квітня 2017 року (субота). Початок о 17:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». 1330 глядачів. 8+ С. Ліга Парі-Матч, 24-й тур.

Арбітр : Бондар Іван (Київ).

Асистенти арбітра : Єремєєв Андрій (Миколаїв), Петраков Євген (Київ).

Четвертий арбітр : Іванов Олександр (Донецька область).

Спостерігач арбітражу : Цимбал Сергій (Суми).

Офіцер безпеки ФФУ : Свистун Анатолій (Чернігів).

Директор матчу ФФУ : Прокопович Геннадій (Чернігів).

«Зірка» : 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к\к), 8. Лупашко Владислав, 14. Сітало Артем, 15. Збунь Олексій, 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор (50. Акименко Олександр, 59), 26. Білоног Дмитро (10. Еесеола Адерінсола Хабіб, 65), 28. Полегенько Павло, 32. Екіса Імас Борха, 77. Чичиков Олексій (9. Щедрий Артем, 77). Запасні: 41. Льопка Роман, 23. Маткобожик Олександр, 27. Дришлюк Кирило, 99. Жуков Микита. В. о. головного тренера: Монарьов Роман.

«Ворскла» : 12. Сарнавський Богдан, 4. Пердута Ігор, 8. Ткачук Андрій (40. Саків Тарас, 77), 10. Мякушко Сергій, 13. Хльобас Дмитро (9. Загорулько Артур, 68), 17. Чеснаков Володимир (к\к) (44. Даллку Ардін, 6), 19. Одарюк Володимир, 25. Сапай Вадим, 29. Кравченко Дмитро, 33. Чижов Олександр, 82. Ребенок Павло. Запасні: 1. Шуст Богдан, 3. Кунєв Роман, 38. Косовський Сергій, 99. Зарічнюк Євген. Головний тренер: Сачко Василь.

Гол : Екіса Імас Борха (61).

Попередження : Сапай Вадим (38), Даллку Ардін (67), Одарюк Володимир (69), Саків Тарас (85), Пердута Ігор (90+1).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію